Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Vytváříme domov

Vytváříme domov

Máte vše potřebné pro vytvoření domova Friskies pro kočku?
Níže uvádíme tři kroky, které jsou zárukou dobrého společného startu.

1. krok

Váš domov je nové prostředí a kočka se v něm musí cítit bezpečně. Pelíšek je stěžejní, nejen na spaní, ale také jako útočiště, kam se může uchýlit a odpočívat. Takový pelíšek by měl být teplý, suchý a pohodlný a měl by se nacházet v klidné části domu, daleko od ostatních domácích zvířat a dětí. Kočka musí mít svůj vlastní suchý záchod, misku s vodou a misku na krmivo. Ukažte jí, kde se všechny tyto věci nachází, a nepřemísťujte je, aby měla nějaké referenční body.

2. krok

Připravte své kočce domov plný bezpečné zábavy. Kočka ocení místa, která může prozkoumávat, pohovky nebo křesla na lezení, hračky a místnost s výhledem, kde si může rozšiřovat své obzory, aniž by musela opustit dům. Kupte nebo vyrobte svému malému dobrodruhovi škrabadlo, s tyčemi na šplhání, dírami na prozkoumávání a místem pro odpočinek. Na škrabadle dá kočka volnost svému úchopovému instinktu. Nebude si tak brousit drápky na vašem nábytku nebo koberci.
Také popřemýšlejte o hračkách, se kterými si společně užijete spoustu legrace. Společné hrátky jsou skvělou příležitostí, jak si užít společně strávený čas a posílit vazbu. Další hravé nápady na rozptýlení najdete v našem výběru her. Interaktivní hračky, např. balónky, které může honit, nebo plyšové hračky zavěšené na dveřích, kočku zabaví, i když nejste doma.

3. krok

První dva až tři týdny raději nechávejte kočku zavřenou doma, dokud se u vás „nezabydlí“. Potom – pokud jste se rozhodli pouštět ji ven, si u veterináře zajistěte aktuální očkování a ukazujte jí okolní svět postupně. Máte-li zahradu a žijete-li v klidné oblasti, jsou vhodným řešením uzamykatelná dvířka pro kočky. Kočka se tak může během dne pohybovat nezávisle na vás.
Nicméně by vaše kočka měla být označená identifikační známkou, na které je uvedena vaše adresa a telefonní číslo veterináře. Také doporučujeme pořídit kočce obojek s reflexním páskem, aby ji řidiči ve tmě lépe viděli.

 • Nápady na hry s vaší kočkou

  ​Nápady na hry, které udrží vaši kočku v kondici.

  Více informací

 • Zdraví vaší kočky a rady – časté dotazy

  ​Odpovědi na vaše dotazy

  Najdete zde

 • Zdravotní prohlídka

  ​Rychlý průvodce pro kontrolu zdraví vašeho koťátka

  Další informace