• Jak si vybrat zdravé kotě?

  Jak si vybrat zdravé kotě?

  Rozhodli jste se, že adoptujete kotě. To je skvělé! Než se však rozběhnete do útulku, zde je několik tipů, jak se ujistit, že váš budoucí mazlíček bude zdravý.

  Více

 • Proč moje kočka stále ještě nepoužívá svou toaletu?

  Proč moje kočka stále ještě nepoužívá svou toaletu?

  Dobrá otázka. Jelikož chování koček spojené s močením může být složité, naučit kočku čistotnosti může být velmi obtížné. Proč je to tedy takový problém?

  Více

 • Může se mnou moje kočka spát?

  Může se mnou moje kočka spát?

  Kočce se jistě bude pohodlí vaší postele líbit. Pokud se o ně chcete se svou kočičí kamarádkou podělit, zde je několik tipů, aby se všichni dobře vyspali!

  Více

 • Mluvící kočka – 1. lekce, uši

  Mluvící kočka – 1. lekce, uši

  Vzpřímené, přilehlé nebo otočené dozadu... Uši vaší kočky zřetelně vypovídají o jejích pocitech. Naučte se číst jejich signály a porozumíte kočičí řeči!

  Více

 • Mluvící kočka – 2. lekce, feromony

  Mluvící kočka – 2. lekce, feromony

  Pro člověka mohou být nepostřehnutelné, ale v kočičí komunikaci hrají feromony obrovskou roli. Co to tedy feromony jsou a jak je kočky používají?

  Více

 • Kočka a dehydratace

  Kočka a dehydratace

  Vzhledem k původu kočičích druhů kočky příliš nepijí a mají sklon k dehydrataci. Dehydratace nastává tehdy, když kočka ztratí příliš mnoho vody z těla spolu s elektrolyty, které jsou životně důležité pro její tělesné funkce. I když se zdá bezvýznamná, dehydratace, pokud se neléčí, může způsobit závažné zdravotní problémy.

  Více