Jaké hračky jsou pro moji kočku nejlepší?

Ať už hledáte něco, co by ji zaměstnalo, když je sama, nebo hry, které můžete hrát společně, zde je několik užitečných bodů k výběru hraček pro kočky.

Jaké hračky jsou pro moji kočku nejlepší?

Existuje obrovské množství hraček pro kočky a pro koťata, od obyčejných lepenkových krabic až po nejnovější aplikace pro tablety. Interaktivní hry, které hrajete s vaší kočkou, jí pomáhají ve zdokonalování loveckých schopností a zároveň posilují vaše vzájemné pouto, takže vzniká pevný základ pro další výcvik chování.

Hra je pro vaši kočku také skvělé cvičení, pomáhá jí udržet si zdravou hmotnost a případně i uvolňovat potlačovanou agresivitu. A co je nejdůležitější, hračky obohacují životní prostředí vaší kočky a udržují ji aktivní a spokojenou. Proto mějte připravenou zásobu hraček a pravidelně je obměňujte nebo k nim přidejte trochu šanty kočičí, aby dokázaly udržet její zájem. Po skončení hry hračky zase ukliďte.

Podomácku vyrobené hračky

Obecně platí, že kočky a koťata milují všechno, co napodobuje skutečnou kořist, a na trhu existuje množství hraček, které právě tohle dělají. Obvykle vítězí hračky na tyči (dlouhá tyč s peřím nebo různými předměty zavěšenými na řetízku), spolu s míčky, zvonky a natahovacími myškami. K dispozici jsou také techničtější hračky, včetně specializovaných aplikací pro tablety nebo laserů, které kočky zkrátka nemohou přestat honit.

Existuje také spousta hraček, které můžete vyrobit z jednoduchých předmětů v domácnosti. Pokud z kartonové krabice odstraníte spodek, vznikne tunel, do kterého můžete pro ještě více zábavy vyřezat po stranách otvory. Další skvělou hračku vyrobíte ze staré ponožky, kterou vycpete zmačkaným papírem, přidáte trochu šanty a konec zavážete, takže vznikne levná „myš“. A je to!