Bezstarostná dovolená bez kočky

Plánujete odjezd na dovolenou, ale nemůžete vzít vaši kočku s sebou? Nemějte obavy, při troše plánování může vaše kočka dobu strávenou bez vás spokojeně přečkat.

Bezstarostná dovolená bez kočky

Máme dojem, že kočky jsou vysoce nezávislé. I když je to pravda, neměli byste nechávat kočku samotnou, zatímco budete pryč, ale raději zajistit, aby o ni bylo postaráno. Kočky mají rády pravidelný režim, takže pokud neodjíždíte na dlouho, požádejte přátele, příbuzné nebo profesionálního ošetřovatele, aby se o ni postaral u vás doma. Takto o ni bude postaráno, a přitom to pro ni bude znamenat minimální psychickou zátěž.

Nicméně pokud se chystáte pryč na delší dobu, bude potřebovat trvalejší péči, neboť delší izolace by jí mohla způsobit stres a úzkost. V ideálním případě zkuste zařídit, aby s ní někdo bydlel u vás doma po dobu, co budete pryč. Není-li to možné, jsou k dispozici chovatelské stanice nebo domácí pobyty. Je však třeba si uvědomit, že tato změna může u některých koček vyvolat stres a může jim trvat delší dobu než si na nové prostředí zvyknou.

Jestliže tedy bude kočka po dobu vaší dovolené bydlet někde jinde, jak ji na změnu nejlépe připravíte?

Příprava na odjezd z domova

Dejte profesionálnímu ošetřovateli nebo příteli, který se o kočku bude starat, jasné instrukce týkající se jejích potřeb. To by mělo zahrnovat údržbu kočičí toalety a pokyny ohledně krmení (granule nebo mokré krmivo, krmné dávky a časy). Pokud jí obvykle dáváte několik porcí krmiva denně, může být vhodné použít automatický dávkovač krmiva, který zajistí dodržení obvyklého načasování.

Také popište a vysvětlete povahu, zvyky a chování kočky. Ten, kdo se o ni bude starat, tak bude schopen vypozorovat neobvyklé chování nebo zdravotní problémy.

A konečně, nezapomeňte jí na cestu přibalit nějaké hračky, zdravotní průkaz a kontaktní údaje na veterináře. Když se dobře připravíte, bude pro ni období bez vás mnohem jednodušší, a vy si budete moci užít bezstarostnou dovolenou.