krmen

PROČ MOJE KOČKA NESNÍ VŠECHNO KRMIVO NAJEDNOU?

Na rozdíl od našich tří hlavních jídel za den kočky raději uždibují a rozdělují si příjem potravy do několika malých dávek.

​V divočině kočky loví malá zvířata, jako jsou hlodavci či ptáci. Každá kořist představuje nízký příjem energie, takže je nutné, aby kočky často lovily a více jedly, aby uspokojily své každodenní potřeby.

Proto je chování šelmy a jídlo u koček instinktivní a není spouštěno hladem. V důsledku toho vaše domácí kočka dává přednost několika malým jídlům v průběhu dne, než jedné velké porci. Když to necháte na ní, bude vaše kočka jíst instinktivně malé dávky v průměru 10 až 15 krát za den. Poskytnutí jí volně dostupného krmiva v tomto ohledu nejvíce odpovídá jejímu přirozenému chování.

​Kontrola množství krmiva


​Krmíte-li kočku dvakrát denně, bude pro ni obtížné, aby si regulovala příjem krmiva sama. Nedostatek krmiva může ve skutečnosti vést k duševnímu i citovému vypětí. Hlad může být zdrojem úzkosti a způsobí, že vaše kočka při každém jídle rychle sní veškerý obsah své misky. Trávení bude obtížné, a to může vést ke zvracení nebo průjmu, zatímco živiny se budou špatně vstřebávat. Musíte však dávat pozor a kontrolovat množství krmiva, které jí každý den dáváte, neboť krmení ad libitum je první příčinou obezity koček.

Můžete jí pomoci lépe kontrolovat příjem potravy tím, že jí rozdělíte denní dávku do několika malých porcí rozložených na 24 hodin. Nejjednodušší může být použít automatický dávkovač krmiva nebo interaktivní dávkovač, se kterým si může i hrát.

​Pokud nemáte automatický dávkovač a vaše kočka má tendenci zhltnout všechno krmivo naráz, raději jí místo toho dávejte několik malých porcí krmiva ve stanovený čas.
​240 kalorií. To je základní denní potřeba energie pro dospělou kočku vážící 4 kg. Přesný poměr je ve skutečnosti 60 kalorií na kilogram.