ŠKODLIVÉ POTRAVINY A LÁTKY

Zvídavá povaha koček je jedním z důvodů, proč je tak milujeme. Jejich touha vše prozkoumat však zároveň znamená, že jako jejich majitelé musíme dávat pozor na to, aby si neublížily.
Další informace

Hodnocení tělesné kondice vaší kočky

Má-li být vaše kočka zdravá a spokojená, doporučujeme pravidelně hodnotit její tělesnou kondici. Skóre tělesné kondice vám hodně napoví o zdravotním stavu a aktuální hmotnosti vaší kočky.
Další informace

Má vaše kočka nadváhu?

Stejně jako lidé i kočky mohou přibírat na váze, zejména když začínají stárnout, jsou méně aktivní, anebo pobývají výhradně v bytě.
Další informace

Nástroj hodnocení tělesné kondice koček

Jednou z nejpříjemnějších stránek soužití s kočkou jsou společné hry – hraní je pro kočky od útlého věku až do stáří velmi důležité také ze zdravotního hlediska. Hry vybízí kočky k aktivitě a pomáhají jim udržet si ohebnost, pružnost a celkově dobrou tělesnou kondici. Hry jsou navíc skvělé v tom, že kočkám umožňují uplatnit jejich přirozené lovecké sklony.
Další informace

Neobvyklé symptomy, kterých je třeba si u koček všímat

Je nám jasné, že svou kočku milujete a chcete, aby byla co nejspokojenější a nejzdravější. Kočky nám nemůžou říct, že je něco trápí, takže může být obtížné rozpoznat, kdy potřebují pomoc.
Další informace

Co dělat, aby byla březí kočka zdravá

Vaše kočka bude mít koťata – skvělá zpráva! Ve všem tom vzrušení však nesmíte zapomenout na to, že kočka v období březosti potřebuje nadstandardní péči, pohodlí a dostatek lásky.
Další informace

Na co je třeba dát během březosti kočky pozor

Komplikace jsou vzácné, nicméně občas mohou nastat. Odborníci na péči o zvířata z týmu PetCare vám rádi poradí, na které varovné příznaky se již od počátku březosti zaměřit.
Další informace

Jak a čím krmit březí kočku

Týdny, během nichž je vaše kočka březí, jsou pro vás i pro ni úžasným a zároveň úžasně náročným obdobím. Jednou z důležitých věcí, které můžete pro březí kočku udělat, je poskytnout jí přesně takovou výživu, jakou potřebuje.
Další informace

Přesnídávky a pamlsky pro kočky

Jako milovník koček dobře víte, jak těžké je odolat pokušení dopřát svému chlupatému mazlíčkovi pamlsky a chuťovky, které nejsou součástí jeho hlavního denního přídělu.
Další informace

Jak porozumět chování a řeči těla vaší kočky

Ať už máte kočku poprvé nebo máte s chovem koček dlouhodobé zkušenosti, nepochybně by se vám v některých situacích hodilo vědět, co si kočka myslí.
Další informace

Péče o starší kočky

Možná jste si všimli, že vaše kočka si častěji zdřímne, nevyskočí tak vysoko jako dříve a nehoní se již za kouskem provázku s takovým nadšením jako zamlada.
Další informace

Dosáhla již moje kočka "seniorského" věku?

Jelikož je kočka důležitým členem vaší rodiny, není vám jistě příjemné pomyšlení, že i ji čeká stáří.
Další informace

Jak a čím krmit dospělé kočky

Jakmile kočka dosáhne jednoho roku věku, je třeba začít uvažovat o zavedení pravidelného krmného režimu. Z hravého kotěte se stává dospělá kočka, která potřebuje přísun těch správných živin, díky nimž bude zdravá a spokojená.
Další informace

Jak a čím krmit starší kočku

Zhruba ve věku sedmi let začínají kočky brát život poněkud ležérněji – a kdo by se jim divil!
Další informace

Krmení kotěte

Gratulujeme – vaše rodina se rozrostla o roztomilého a hebkého chlupáčka! Teď, když se kotě u vás trochu rozkoukalo, jistě myslíte na to, jak zajistit, aby z něj vyrostla zdravá a silná kočka.
Další informace

Příchod kotěte do domácnosti

Skvělá zpráva! Po týdnech očekávání jste si konečně přinesli domů nové kotě! Je to stejné, jako když si přinesete miminko z porodnice – chcete všechno připravit tak, aby se nový člen rodiny u vás rychle zabydlel a cítil se brzy jako doma.
Další informace

Hledání rovnováhy ve výživě koček

Jako milovník koček chcete své chlupatému společníkovi zajistit dlouhý, zdravý, spokojený a aktivní život. Jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je podávat kočce stravu, která obsahuje vyváženou směs pěti hlavních skupin živin: proteiny, tuky, vitamíny, minerály a sacharidy.
Další informace

Speciální krmiva

Stejně jako má každá kočka jinou osobnost, má také mírně odlišné nutriční nároky – někdy to dokonce znamená, že je třeba jim dávat úplně jiný typ stravy. Naštěstí je řada možností, z nichž můžeme vybírat.
Další informace

Pořizujeme si kotě

Rozhodli jste se, že poskytnete láskyplný domov roztomilému koťátku – na všechno jste se připravili a vybrali jste si plemeno.
Další informace

Péče o srst kotěte

Kočky jsou nádherná zvířata, krása však není jejich jedinou předností. Kočky mají překrásnou srst a jsou biologicky předurčeny k tomu, aby o ni pečovaly.
Další informace

Jak si osvojit kočku

Rozhodnutí osvojit si kočku sebou přináší hluboký pocit uspokojení – vaše rodina se rozroste o nového člena a zároveň dáte zvířeti šanci prožít spokojený život v novém domově.
Další informace

Předporodní bolesti a porod

Období před příchodem nového roztomilého chlupáčka na svět je plné příjemného vzrušení – zároveň však můžete mít mírné obavy, zda máte vše řádně připraveno.
Další informace

Jak poznáte, že je kočka březí

Narození koťat je pro vás i vaši kočku velmi vzrušující a emotivní událostí. Ještě než se začnete připravovat na příchod koťat na svět, musíte vědět, jak rozpoznat, zda je kočka březí, a co můžete udělat pro to, aby byla v období březosti co nejspokojenější.
Další informace

Pořizujeme si kočku

Rozhodnutí, že si osvojíte kočku, je velmi vzrušující, přináší však také řadu otázek. Musíte si například ujasnit, o jaké plemeno máte zájem. Troufnete si na malé neposedné kotě nebo bude vašemu způsobu života vyhovovat spíše klidnější starší kočka?
Další informace

Nejčastější dotazy týkající se kastrace (KOČKY)

Gratulujeme – vaše rodina se rozrostla o roztomilého a hebkého chlupáčka! Dokud je kotě malé a roztomilé, těžko si představit, že by mohlo mít vlastní koťata.
Další informace

Jak začlenit novou kočku mezi ostatní zvířata v domácnosti | Tipy týkající se koček

Je všeobecně známo, že kočky jsou velmi nezávislá zvířata, což je také jeden z důvodů, proč jsou skvělými domácími mazlíčky. To platí zejména pro ty z nás, kteří dávají přednost zvířatům, která nevyžadují neustálou péči.
Další informace

Zapojení kočky do chodu domácnosti

Jistě se již nemůžete dočkat, až si novou kočku nebo nové kotě konečně přinesete domů. Před příchodem kočky do rodiny se budete muset postarat o řadu důležitých věcí.
Další informace

Co dělat, aby byla vaše domácnost pro kočku bezpečná

Jelikož je pro vás vaše nová kočka velmi důležitá, určitě jí budete chtít doma i na zahradě zajistit maximálně bezpečné prostředí. Čím tedy začít, chcete-li vytvořit doma i na zahradě prostředí vhodné pro kočku?
Další informace