Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
S nadšením pro vaše miláčky.
Jak zabavit psí mozek?

Jak zabavit psí mozek?

Přečtěte si článek, vyplňte formulář zde dole na stránce a získejte vzorek krmiva PRO PLAN®.


Akce trvá do 1.3. nebo do vyčerpání zásob.


Pravidla akce

Hry pro psí mozek

Fyzická aktivita je nezbytnou součástí každodenního programu psa. Ale stejně jako u lidí platí, že kromě těla je potřeba trénovat i mozek. Hry pro psí mozek jsou navíc ideální zábavou pro deštivé dny. Štěňatům pomohou s výcvikem, starším psům se stimulací a udržením aktivní mysli.

Hry pro psí mozek / Zásadou je odměna
Zásadou je odměna
Obecným pravidlem při jakémkoliv výcviku je odměňování žádoucího chování psa. Nejinak je tomu i u her pro psí mozky. Můžete psa odměňovat za splnění úkolu nebo mu schovávat hračku ve speciálních hracích dečkách, v domě či na zahradě a tím stimulovat jeho schopnost vystopovat cíl. Další možností, jak využít lákavé vůně pochoutek, je zapojení plnicích hraček.

Lahodná odměna přirozeně zvýší motivaci psa hrát jakoukoliv hru, kterou pro něj přichystáte. Tím přinesete psovi radost a povyražení, a navíc můžete nenásilně natrénovat nové povely.

Typy her pro psí mozek

Hry pro psí mozek

Tři nápady na hru pro psí mozek

  1. Psí skořápky. Klasickou hru se schováváním pamlsků můžete obohatit o tři kelímky. Ukažte psovi, kam jste pamlsek schovali, posouvejte kelímky a nechte ho, aby ten správný označil například tlapkou nebo čumákem. Alternativou může být forma na muffiny, do které umístíte odměnu a všechny otvory přikryjete.
  2. Pojmenovávání věcí. Psi dokážou pochopit až překvapivé množství slov. Stačí před psa položit nějaký předmět a odměnit ho pokaždé, když se předmětu dotkne. Když pochopí, o co vám jde, pojmenujte jej. Postupně přidávejte více věcí a zkuste psa naučit, aby dokázal přinést na povel z daného výběru míček nebo plyšáka.
  3. Na schovávanou. Při procházkách občas možná rádi pejska vypustíte na volno. Doporučujeme na místech, kde je to bezpečné, zkusit hru na schovávanou. Kromě zpestření to přinese psovi informaci, že nemá odbíhat daleko, a naopak si vás má neustále hlídat, protože nikdy neví, kdy se mu ztratíte z dohledu. Schovávaná se dá hrát i za deštivého počasí s oblíbenými předměty v bytě.

 

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv hru se svým psem, přejeme oběma hodně zábavy!