Když si domů přinesete psa
Více informací o společnosti PURINA
Purina

Když si domů přinesete psa

Když si domů přinesete psa

Značka PURINA® Friskies® vám přináší pár tipů a triků, jak si přítomnost psa u vás doma opravdu užít.

Značka PURINA® Friskies® vám přináší pár tipů a triků, jak si přítomnost psa u vás doma opravdu užít.

Psi vás budou bezvýhradně milovat a stanou se tak skvělými společníky vašim dětem. Díky nim si všichni členové rodiny užijí více pohybu a omezí stres. Věděli jste například, že děti, které mají doma psa, jsou méně často nemocné? Nebo že pokud máte psa, zotavíte se z nemoci či infekce rychleji?

Projděte si následující stránky a zjistíte, jak mohou psi dětem pomoci při učení a jak zlepší jejich růst a správný vývoj.

Pokud vaše psí dobrodružství začíná tím, že si domů přinesete štěně, zde je pár tipů, které zvládne provést každý, i dítě.

  • Vaše štěně bude potřebovat hřejivý a pohodný pelíšek na spaní. Místo pro spaní můžete vystlat dekami, které podložíte zahřívací lahví, aby se štěně během spánku cítilo pohodlně
    a bezpečně.
  • Na jídlo mu vyberte misku s těžkým dnem. Plastovou misku štěně snadno nechtěně převrhne, takže je lepší zvolit například keramickou či nerezovou misku s robustnějším dnem.

  • Štěňatům se prořezávají zuby stejně jako miminkům. Mějte po ruce velký výběr kousadel a hraček, ochráníte tak svoje ponožky a boty. Nezapomeňte se však ujistit, že jsou vhodné pro mladé psy, a že nejsou příliš drobné, aby je štěně nespolklo nebo si jimi neporanilo dásně.

  • Žádné štěně se nevyhne návštěvám veterináře a očkování. Až se svým štěnětem poprvé půjdete k veterináři, nezapomeňte si s sebou přibalit dostatečnou zásobu pamlsků. Prohlídka pro něj může být náročná a bude třeba hodně lásky a pozornosti, abyste to společně zvládli.

Jakmile bude mít štěně za sebou všechna očkování, můžete s ním směle vyrazit na první procházku. To ale chvilku potrvá,
a tak můžete mezitím trénovat doma, aby si štěně zvyklo na nasazený obojek a vodítko. Zapojte i děti a naučte je, jak se provádí venčení. Jejich vztah vztah ke zvířecímu kamarádovi se tím opět o něco prohloubí.