Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Více informací o společnosti PURINA
Purina

Triky pro výcvik

Triky pro výcvik

Za pomoci těchto tipů, které vám přináší značka PURINA® Friskies®, můžete psa naučit nejen disciplíně, ale i posílit jeho vztah se členy rodiny.

Za pomoci těchto tipů, které vám přináší značka PURINA® Friskies®, můžete psa naučit nejen disciplíně, ale i posílit jeho vztah se členy rodiny.

Až do vaší rodiny přibude štěně, mějte na paměti, že nemá ponětí o domech ani lidech. Boty, pohovky, koberce a schody pro něj budou jedním velkým objevitelským dobrodružstvím!

Ačkoli to vždy nemusí být úplně snadné, najděte si čas na to, abyste psa pořádně vycvičili, prospěje to vzájemným vztahům
a děti se naučí zodpovědnosti a uvědomí si důležitost důvěry
a pravidelných návyků.

Motivace
Je důležité si uvědomit, že psi jsou smečková zvířata, a budou tedy vždy vzhlížet k vůdci smečky. Tuto roli musíte přijmout sebevědomě, štěně se vás pak bude snažit potěšit a bude se od vás chtít učit.

Důslednost
I když to občas může být náročné, štěně se od vás bude učit pouze tehdy, budete-li ve výchově důslední. Chvalte ho
a odměňujte za dobré chování a když bude zlobit, dejte mu svou nespokojenost najevo tím, že ho budete ignorovat nebo mu řeknete důrazné „ne“.

Když například nechcete, aby štěně lezlo na pohovku, hlasitě řekněte „ne“ a jemně jej odstrčte pokaždé, když se na ni pokusí vylézt. Poté jej vždy pochvalte, až sleze zpátky na zem. Pamatujte si, že pokud budete nedůslední a budete se ke štěněti chovat nepředvídatelně, bude se nepředvídatelně chovat i samo štěně.

Pamlsky
Vaše štěně si jistě zaslouží podporu a odměňování pamlsky, schovejte si je ale pro příležitosti, které odměnu skutečně zasluhují. Když se štěně naučí reagovat na povel, můžete mu dát pamlsek. Jak bude výcvik postupovat, odměňujte ho na střídačku pamlsky a chválou, díky tomu ho bude chvála zanedlouho motivovat více, než pamlsek.

Chyby
Štěňata chybují často, konec konců se teprve učí, jak obstát v novém světě plném lidí.

Chcete-li být štěněti nápomocní, je třeba si nejprve uvědomit, že když dělá něco špatného, pravděpodobně vůbec netuší, že to špatné je. Proto mu důrazně, ale zřetelně ukažte, že udělalo chybu.

Je nezbytné, abyste jej chytili při činu. Psi si nedokážou spojit trest s něčím, co se událo před hodinami, nebo dokonce i jen minutami. Štěně nikdy nebijte. Namísto toho mu ostře řekněte „ne“, jakmile jej přistihnete, že dělá něco špatného. Až přestane, pochvalte ho a zabavte ho jiným povelem, jako „sedni“ nebo „k noze“. Pokud zareaguje správně, můžete ho odměnit za dobré chování.