Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Více informací o společnosti PURINA

Hraní s Vaším psem

Hraní s Vaším psem

​Psi hry milují a podobná zábava je skvělá pro celou rodinu. Právě tehdy si k vašemu psovi vytváříte pevné pouto, vzniká důvěra, která se nakonec přemění v celoživotní lásku a vzájemný respekt.

​Psi hry milují a podobná zábava je skvělá pro celou rodinu. Právě tehdy si k vašemu psovi vytváříte pevné pouto, vzniká důvěra, která se nakonec přemění v celoživotní lásku a vzájemný respekt.

Hraní se psem také je fantastický způsob, jak dosáhnout toho, aby všichni v rodině byli zdraví a v dobré kondici, navíc hraje důležitou roli v základním výcviku Vašeho psa. Většina takových her by ale měla bavit úplně každého. Buďte při hrách vynalézaví a každodenní pohyb se může pro celou rodinu stát vítaným zpestřením denního programu.

Vyberte aktivitu
Tennis ball

Chytání míčku

Chytání míčku je skvělá zábava pro zlepšení koordinace vašeho psa. Začněte tím, že míček budete pomalu házet k Vašemu psovi, aby na něj viděl. Když se naučí vyskočit a míček chytit, začněte ho házet z větší vzdálenosti, dokud za ním nezačne běhat, skákat a chytat ho s větší jistotou. Po každém hodu ho přesvědčujte, aby vám míček vrátil, jinak tato hra nebude mít dlouhého trvání!

Diving ball

Skoky do vody

Většina psů vodu miluje, když si na ni zvyknou, a skoky do vody pro ně mohou být opravdu zábavné. Postavte se na břeh jezera nebo bazénu a hoďte do vody míček. Povzbuzujte psa, aby skočil do vody z mola nebo prkna, a když Vám míček přinese zpátky, odměňte ho. Spousta zábavného cachtání pro celou rodinu!

Poznámka: Než začnete s výcvikem, musíte zkontrolovat, jestli je voda pro Vašeho psa bezpečná - k vážnému úrazu například dojít, když Vás pes skočí do jezírka, kam předtím někdo shodil nákupní vozík. Psí skoky do vody se často pořádají jako doprovodný program na výstavách psů, kde spolu psi dokonce soutěží – nebo se jen tak baví – v bezpečných bazéncích určených přímo k tomuto účelu.​

Fetch ball

Aport

Tahle oblíbená rodinná hra je zábavná, a navíc je pro Vašeho psa skvělým cvičením. Psi i děti přímo milují míčové hry, tahle však vyžaduje trochu praxe – jinak se rychle promění ve hru na honěnou, ve které bude muset chytat vašeho psa a všechen pohyb bude na Vás!

Začněte zvolna, dejte psovi míček a řekněte „přines“. Odměňte ho, když do míčku šťouchne čumákem, nebo ho vezme do tlamy.

Když se Váš chlupatý kamarád naučí do míčku šťouchat na povel, můžete míček postupně házet do větší vzdálenosti a nařizovat mu, aby ho přinesl.


Find the Treat

Najdi odměnu

Tato hra je obměnou schovávané. Ukažte psovi, že máte jeden z jeho oblíbených pamlsků. Poté mu dejte povel: „Zůstaň!“ a jděte pamlsek schovat.

Pak se vraťte k psovi s povelem „Hledej“ a povzbuzujte ho, aby schovaný pamlsek našel. Po troše praxe můžete zvýšit obtížnost tím, že budete předstírat, že pamlsek schováváte na různá místa. Váš pes bude hledání přímo zbožňovat.

Flying Disc

Létající talíř

Hra s létajícím talířem, frisbee, může být zábavná pro psa i pro všechny přihlížející. Je to obdoba aportu, ale vyžaduje více pohybu, je skvělá k tomu, aby si Váš pes procvičil běh, skákání a chytání… Hrozně rád bude létající talíř honit po parku. Až se budete smát jeho akrobatickým schopnostem, nezapomeňte ho zároveň povzbuzovat, aby Vám talíř přinesl zpět.

Hide and Seek

Na schovávanou

Tato hra skvěle rozvíjí přirozené dovednosti Vašeho psa a zároveň se do ní zapojuje celá rodina. Ať jeden z rodinných příslušníků Vašemu psovi ukáže oblíbenou hračku a pak se všichni schováte. Až vás (a hračku) pes najde, nezapomeňte mu za jeho šikovnost dát pamlsek!

Zpočátku psovi ukazujte, kam se všichni jdete schovat, pak mu to postupně ztěžujte. Pes díky tomu neztratí zájem – a hra bude bavit i Vás ostatní.

Football

Fotbal

Všichni psi milují míčové hry a fotbal je skvělý pro rozvoj rovnováhy a ovládání svalů. Driblujte míčem mezi nohama a snažte se projít přes svého psa, buďte opatrní, abyste ho neporanili. Pak mu míč přihrajte a zkuste mu ho sebrat. Budete překvapení, jak brzy se z něj stane fotbalista rychlý jako blesk, jehož schopnosti by ohromily i zkušeného reprezentanta!

Game Trail

Stopování

Stopování je sice trochu náročnější, ale i tak je to skvělá zábava, u které si pes bude přirozeně rozvíjet čich.

Připněte psa na dlouhé vodítko nebo šňůru a dejte mu povel „Zůstaň“. Jedno z dětí se pak od něj začne vzdalovat a drží v ruce pamlsek nebo oblíbenou hračku. Řekněte dítěti aby šoupalo nohama, protože pak za sebou zanechá výraznější pachovou stopu, kterou pes bude sledovat.

Pak by dítě mělo pamlsek nechat na konci pachové stopy a po stejné cestě se k psovi zase vrátit. Poté psa vyzvěte, aby schovaný pamlsek „vystopoval“. S trochou cviku ho Váš pes brzy dokáže vystopovat na stále větší vzdálenosti a bude tím bavit celou vaši rodinu.

Treasure Hunt

Hledání pokladu

Jakmile si Váš pes osvojí stopování, vyzkoušejte hledání pokladu. Při rodinné procházce zahoďte hračku, zatímco jiný člen rodiny rozptyluje psa. Pak se po několika krocích zastavte, řekněte psovi „ohlédni se“ a povzbuzujte ho, aby se vrátil po Vaší stopě až k místu, kde najde hračku.

V počátcích může být užitečné, když budete mít svého psa na vodítku, pomůže vám to směřovat ho po správné cestě k nalezení hračky. Jakmile si Váš mazlíček dostatečně zvykne na hru, můžete pomalu zvyšovat Vaši vzdálenost od hledané hračky.