Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Více informací o společnosti PURINA
Purina

Cestování se psem

Cestování se psem

S trochou příprav a plánování se cestování s Vaším psem může stát úžasným zážitkem jak pro něj, tak pro zbytek rodiny. Většina psů cestuje poměrně spokojeně, pokud vědí, co je čeká. A rodinné táboření nebo prázdniny v přírodě si s Vámi a dětmi Váš pes jistě náramně užije.

S trochou příprav a plánování se cestování s Vaším psem může stát úžasným zážitkem jak pro něj, tak pro zbytek rodiny. Většina psů cestuje poměrně spokojeně, pokud vědí, co je čeká. A rodinné táboření nebo prázdniny v přírodě si s Vámi a dětmi Váš pes jistě náramně užije.

Díky pasům pro domácí miláčky a modernímu očkování je i cestování do zahraničí mnohem snazší než dříve, proto Vám nic nebrání naplánovat dovolenou, kterou si užije i Váš domácí mazlíček.

Když se připravíte a vše naplánujete, společnost svého psa si užijete, ať se vydáte kamkoli – vždyť bez něj by to přece nebyla pravá dovolená!

Vyberte možnost
Passports for Pets

Pas pro domácí mazlíčky

Když s sebou vezmete svého psa na dovolenou, budete pak mít báječné zážitky, na které budete léta vzpomínat. V rámci Evropské unie je cestování s novým přírůstkem do rodiny neuvěřitelně snadné díky pasu pro domácí mazlíčky. Další informace zjistíte na.

Pas pro domácí mazlíčky vydává veterinář a umožňuje, aby s Vámi váš pes jel kamkoli, kam se rozhodnete vydat. Pokud jsou Vaši domácí mazlíčci očkovaní proti vzteklině, mohou s Vámi cestovat stejně svobodně jako ostatní členové rodiny. Více informací se dozvíte u svého veterináře.

Má-li Váš pes v pořádku všechna očkování, Váš veterinář ho kvůli identifikaci očipuje, zapíše mu očkování do pasu a klidně můžete vyrazit!

Plastic Bags

Sáčky na trus

Součástí každé cestovní tašky by měla být i dostatečná zásoba plastových hygienických sáčků. Každý by měl po svém psovi uklízet, často se to vyžaduje i ve veřejných parcích a na tábořištích.

Toy and Cloth

Hračka a deka

Nová místa a změny režimu mohou být pro Vašeho psa matoucí, jeho stesku po domově nejsnáze zabráníte, když mu přibalíte i oblíbenou hračku nebo deku. A musíte mu dát najevo, že bez něj by to nebyla pravá rodinná dovolená.

Carry Bag

Transportní box

Ať už cestujete autem, vlakem nebo letecky, vždy je vhodné pro přepravu psa použít transportní box vhodné velikosti. Když Vaše děti před blížící se cestou psa s boxem postupně seznámí pomocí odměn a hraček, lépe pak si na něj při cestě zvykne.

Wipes and Cleaner

Cestovní ubrousky a čisticí sprej

Dělat během cesty autem pravidelné pauzy na odpočinek je důležité pro každého člena rodiny – včetně Vašeho psa. Před začátkem cesty zkontrolujte, že máte s sebou čisticí sprej a ubrousky.

Water Bowl

Miska na vodu

Misku na vodu byste měli brát na každou cestu. Psi ztrácí spoustu vody dýcháním, proto je důležité, aby při pohybu pravidelně pili. Je-li vaše prázdninová destinace v několikahodinové vzdálenosti, dejte psovi do přepravky i napáječku s vodou.