Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Více informací o společnosti PURINA
Purina

5 nejpopulárnějších plemen FRISKIES

5 nejpopulárnějších plemen FRISKIES

5 nejpopulárnějších plemen FRISKIES

5 nejpopulárnějších plemen FRISKIES

Nejlepší přítel člověka je velmi milovanou součástí rodinného života po celá tisíciletí. Vlastně už v dobách starověkého Říma byla rozlišitelná většina plemen, která známe dnes. V současnosti se na světě nachází přes 400 milionů příslušníků více než 400 psích plemen a každý z nich má vlastní osobnost a povahu. A všichni jsou plní života a radosti!

Přestože už jsou tomu tisíce let, kdy se Váš nejoblíbenější rodinný kamarád potuloval lesy, zachovává si dodnes mnoho ze svých původních přirozených vlastností. Instinktům, které mu velí zkoumat nové věci, lovit, a dokonce i podvolovat se rodičovským či vůdčím osobnostem, sice zčásti vděčíme za to, že pes je tak báječným rodinným mazlíčkem, ale bez vhodného výcviku a neustálé lásky se z těchto vlastností mohou vyvinout zlozvyky. Pokud však Vaše milující rodina poskytne psovi vhodnou péči a míru citů, vyroste z něj přátelský a zábavný kamarád, z nějž se budete těšit po mnoho let.

Vyberte rasu
jack-russell

Jack Russell teriér

Jack Russell teriér je především pracovní pes, proto bývá inteligentní, aktivní a poměrně srdnatý. Aby se nezačal nudit a nenašel si svou vlastní potměšilou zábavu, vyžaduje pravidelnou dávku pohybu.

shepherd

Německý ovčák

Němečtí ovčáci jsou vyhlášení svou věrností a odvahou a milují lidskou společnost, takže jsou pro život v rodině jako stvoření.

Labrador

Labradorský retrívr

Labradoři jsou nejoblíbenějším psím plemenem na celém světě. Když jsou vycvičení, jsou to ideální psi do rodiny. Dospívají pomalu a několik let si uchovávají štěněčí rysy.


Goldem-retriever

Zlatý retrívr

Zlatí retrívři jsou oblíbenou volbou rodin. Mohou projevovat bouřlivé emoce, ale jsou snadno cvičitelní, velmi přátelští a inteligentní.

Bernese

Bernský salašnický pes

Tento obří salašnický pes z hor je dobrácký a poddajný, vůči cizím lidem se může projevovat až překvapivě plaše. Je však bystrý a má rád pobyt venku, takže zcela jistě Vám i Vašim dětem pomůže zajistit dobrou kondičku!