Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Více informací o společnosti PURINA
Purina

Příprava domácnosti

Příprava domácnosti

Příprava domácnosti

Příprava domácnosti

Své dokonalé štěně jste už našli a celá rodina si ho naprosto zamilovala. Teď už jen musíte počkat, až bude dost staré na to, abyste si ho mohli vzít domů a mohlo se začít s novou rodinou sžívat. Zatímco na štěně čekáte, můžete svou domácnost poupravit tak, aby byla pro nového člena rodiny bezpečná a příjemná.

Pejsek musí najednou opustit matku i sourozence, což je pro něj velká změna, která mu může způsobit stres. Je dobré požádat chovatele, zda byste mohli v pelíšku vrhu nechat pár dní před odběrem štěněte starý kus oblečení s vaším pachem. Váš pejsek pak bude mezi novými zrakovými, pachovými a zvukovými vjemy v novém domově mít i známou vůni.

Dalším krokem je zajistit, aby byla domácnost pro štěně bezpečná. Štěňata jsou stejně jako batolata velice zvědavá, musíte se proto na svůj domov dívat jejich pohledem. Bude vhodné, pokud zajistíte kuchyňské skříňky bezpečnostními zarážkami a odstraníte z dohledu všechny elektrické kabely, stejně jako dětské hračky nebo cokoli jiného, co by mohlo štěně rozkousat nebo spolknout.

Chovejte se k novému členovi své rodiny, jako by to bylo malé dítě, opatrnosti není nikdy nazbyt.

Vyberte z možností
Tennis ball

Pohodlný pelíšek

Aby mohl nový člen vaší rodiny klidně spát, bude potřebovat nějaký pelíšek, pokud možno s pratelnou vložkou. Zaúkolujte děti, ať vám pomohou najít teplé a suché místo, kde nebude průvan, a připravit tam pelíšek. Malým štěňatům můžete nechat poblíž tikající hodiny nebo potichu puštěné rádio, utiší je to a pomůže jim to se zklidnit.

Diving ball

Termolahev

Další trik, který pomůže zklidnit malé štěně, je termolahev s teplou vodou zabalená do ručníku a uložená do pelíšku. Nahrazuje teplo matčina těla, štěně se k ní přitulí a brzy usne. Po dni plném vzrušujícího průzkumu mu to báječně pomůže uvolnit se.

Fetch ball

Klidné místo s přístupem k vodě

V prvních 12 měsících života rostou štěňata tak rychle, že snadno spálí až dvakrát více kalorií než dospělý pes, proto je u malého štěněte velice důležitý klid u jídla. Snažte se odolat pokušení si s ním hrát, když jí (uznáváme, že to může být těžké).