Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Více informací o společnosti PURINA
Purina

Potřeby štěňat

Potřeby štěňat

Potřeby štěňat

Potřeby štěňat

Nadešel čas si přivézt štěně domů a celá rodina je na příchod nového mazlíčka natěšená. Abyste zajistili, že se štěně v novém domově dobře zabydlí a přizpůsobí se novému životu, musíte naplnit jeho potřeby.

Štěně se musí v novém domově cítit pohodlně a v bezpečí – to znamená, že mu musíte poskytnout klidné a známé místo pro příjem potravy a vody, teplý a útulný pelíšek na spaní, hračky pro zábavu a obojek a vodítko, které mu bude příjemné a pomohou mu postupně se učit a rozvíjet se.

Vyberte z možností
blanket

Deka

Deka může pro vašeho psa plnit různé role: může sloužit jako přenosný pelíšek, na který si může lehnout v kterékoli místnosti nebo v autě, nebo mu může díky známému pachu a struktuře dodávat pocit bezpečí a klidu, když ho berete na neznámá místa.

Vyberte silnou deku, která něco vydrží a není příliš veliká, aby ji bylo možné složit a kamkoli s sebou odnést, ale zároveň také ne příliš malá, aby z ní štěně hned nevyrostlo.

collar

Kvalitní obojek

Obojek je základní prvek psí výbavy, bude Vám sloužit několik let, proto při výběru dbejte na to, aby byl co nejpohodlnější. V ideálním případě by měl být z lehkého nylonu nebo kůže a měl by poskytovat dostatek prostoru pro růst nového člena vaší rodiny. Pamatujte, že ho možná budete muset vyměnit za větší, až štěně vyroste.

Abyste zjistili správnou velikost obojku, změřte štěněti obvod krku a přidejte k výsledku 5 centimetrů. Zapnutým obojkem byste měli snadno prostrčit dva prsty, pak je pro psa pohodlný. Samozřejmě nezapomínejte obojek pravidelně povolovat podle toho, jak štěně roste.

Fetch ball

Umístění pelíšku

Když si domů přivedete štěně, jedním z prvních zásadních rozhodnutí je, kde bude nový člen rodiny spát. Štěňata mohou prospat i 14 hodin denně a většina z nich je šťastná, když má útulnou malou skrýš, do které se může schovat. Proto mnoho rodin používá v prvních měsících, než je štěně vychované, jako pelíšek psí klec.

Při správné podpoře a přivykání se může klec pro štěně brzy stát jeho útočištěm a hájemstvím. Klec postavte do klidného a teplého kouta stranou průvanu a vložte do ní hračky, aby byla pro štěně zábavnější. Vždy když štěně vejde dovnitř, pochvalte ho.

Štěněti také pomůže, když do klece dáte jeho pelíšek, lépe tak pozná správné místo ke spaní. Pelíšek pro štěně je menší než pro dospělého psa a Vaše štěně se v něm bude cítit pohodlně a v bezpečí.

food-k

Správné krmivo

Pro malé štěně je doba jídla nesmírně důležitá, v prvním roce života toho musí spořádat hodně! Naštěstí máme krmiva pro nejrůznější plemena nebo typy psů, takže budou odpovídat potřebám vašeho štěněte podle jeho věku a energetického výdeje. Krmiva FRISKIES jsou nutričně hodnotná a obsahují všechny vitaminy, které rostoucí pes potřebuje, takže si můžete užívat jeho zdraví a hravost a nemusíte si dělat starosti o jeho výživu.

grooming-kit

Péče o srst

Pravidelná péče o srst je pro zdraví a krásu kožíšku mladého psa velmi důležitá, měli byste se snažit uvyknout štěně na tuto pravidelnou proceduru co nejdříve. Na trhu existují doslova tisíce produktů – od šamponů po speciální hřebeny –, díky nimž bude mít nový člen vaší rodiny upravenou a zářivou srst. Záleží na srsti každého psa, co všechno budete potřebovat. Poraďte se se svým veterinárním lékařem nebo s chovatelem, jaké produkty budou nejlépe vyhovovat potřebám vašeho štěněte.

lead

Vodítko

Psích vodítek najdete stovky druhů z nejrůznějších materiálů. Některá jsou dlouhá, jiná krátká, další zase samonavíjecí. Výběr vodítka je čistě věcí osobního vkusu, ačkoli velikost psa zde sehraje svou roli. U malých štěňat se však obvykle za nejlepší jak pro výcvik, tak na venčení považuje zhruba dvoumetrové vodítko.

toys

KOUSÁNÍ

Mladí psi zbožňují hryzání a každé štěně si projde obdobím, kdy okouše, na co přijde. Je to nutné pro růst zdravých zubů, navíc kousání psovi pomáhá uklidnit se a usnout.

Zdá se, že štěněčí zoubky potřebují v různých fázích vývoje různou texturu okusovaných předmětů. Bude dobré, když zjistíte, do čeho váš malý kamarád kouše obzvlášť rád, a pokusíte se mu najít bezpečné hračky s podobnou texturou.

water-bowl

Miska s vodou

Doba jídla je pro malé štěně nesmírně důležitá. Musí v prvním roce života hodně narůst a snadno spálí dvojnásobně více kalorií než dospělý pes, proto je důležité, abyste u nového člena rodiny vytvořili dobré stravovací návyky.

S tím Vám pomohou i kvalitní misky na krmení a na vodu. Měly by být kovové nebo keramické a měli byste je pravidelně čistit a mýt. Zároveň je dobré, když začnete menšími miskami pro štěňata a postupně je budete nahrazovat většími, jak pejsek poroste.