Jak začlenit nového psa mezi ostatní zvířata v domácnosti

Na stránkách společnosti Purina se dozvíte, jak nového psa bezpečně začlenit mezi ostatní zvířata žijící ve vaší domácnosti . Na našich stránkách najdete odborné rady, jak dosáhnout trvalé harmonie mezi všemi zvířaty žijícími ve vaší domácnosti.
DALŠÍ INFORMACE

Jak krmit březí fenu

Období, kdy fena čeká štěňata, je pro ni i pro vás vzrušující a vyčerpávající zároveň. Představa, že se vaše rodina rozroste o několik maličkých rozkošných chlupáčků, je jistě úžasná, jejich matka však bude muset vynaložit obrovské úsilí, aby všechny ty roztomilé nezbedy donosila, porodila a bezpečně provedla prvními týdny života.
Další informace

Škodlivé látky a potraviny

Psi nesmějí dostávat celou řadu pro nás běžných potravin. Existuje také řada dalších látek (obsažených mimo jiné v některých rostlinách), které jsou pro ně potenciálně jedovaté. O některých to víte, u jiných by vás to mohlo překvapit.
Další informace

Porod a březost u fen

Zjištění, že vaše fena bude mít štěňata, je nepochybně mimořádně vzrušující zážitek. Jelikož březost u fen trvá jen 2 měsíce, dočkáte se dalších přírůstků do rodiny velmi brzy!
Další informace

Jak a čím krmit dospělé psy

Jakmile štěně vyroste, je čas přejít z krmiva pro štěňata na krmivo pro dospělé psy. K tomu obvykle dochází ve 12 měsících věku u malých plemen a okolo 24 měsíců věku u psů obřích plemen.
Další informace

Zdravá a vyvážená strava pro psy

Má-li pes zůstat co nejdéle zdravý, spokojený a aktivní, měl by dostávat vyváženou stravu obsahující těchto šest hlavních typů živin: proteiny, tuky, vitamíny, minerály, sacharidy a vodu.
Další informace

Na co je třeba dát během březosti feny pozor

Představa, že vaše fenka brzy přivede na svět několik roztomilých chlupáčků, o které se bude s láskou starat, je vzrušující! Dobrá zpráva je, že březost u fen probíhá většinou zcela bez potíží, a fenky jsou obecně skvělé matky.
Další informace

Přizpůsobení stravy potřebám vašeho psa

Každý pes je jiný – naštěstí existuje široká škála speciálních krmiv, která lze využít k různým účelům (od redukční diety až po zajištění správné výživy v případě zdravotních potíží).
Další informace

Krmení štěněte

Vaše štěně je zatím úplně maličké, během velmi krátké doby však jako zázrakem vyroste! Za pouhých 12 měsíců (u větších plemen až 24 měsíců) ze štěněte vyroste zcela vyvinutý dospělý pes.
Další informace

Co dělat, aby byla březí fena zdravá

Spokojený pes rovná se spokojený majitel. A pokud se navíc jedná o březí fenu, je pro ni samotnou i pro její budoucí štěňata velmi důležité, aby byla zdravá a cítila se co nejlépe.
Další informace

Jak si vybrat to správné štěně

Je skvělé, že štěněti můžete poskytnout klidné a láskyplné zázemí. Poté, co jste si vybrali plemeno, které bude nejlépe vyhovovat vašemu životnímu stylu, je dalším krokem hledání kvalitního útulku nebo odpovědného chovatele, kde si vyberete vhodné štěně.
Další informace

Nástroj hodnocení tělesné kondice

Víme, že svého psa budete mít pořád stejně rádi, i pokud má nějaké to kilo navíc. Nicméně pokud jde o zdraví, nadbytečná kila mohou představovat problém.
Další informace

Má váš pes nadváhu?

Stejně jako my lidé, i psi mohou přibírat, zejména pokud začínají stárnout nebo jsou méně aktivní.
Další informace

Výcvik štěněte

Ve všem tom vzrušení kolem příchodu nového člena do rodiny nesmíte zapomenout na to, že je třeba začít s výcvikem štěněte co nejdříve. Čím dříve štěně naučíte vhodným návykům, tím lépe spolu budete v budoucnu vycházet. Štěně bude rozumět základním povelům a naučí se dodržovat domácí pravidla.
Další informace

Hodnocení tělesné kondice vašeho psa

Jistě budete souhlasit s tvrzením, že váš pes je jedinečný – a víte, že to v určitém smyslu platí doslova, tj. že například různí psi odlišně zužitkovávají živiny a energii z potravy?
Další informace

Nejčastější dotazy týkající se kastrace psů a fen

Po příchodu maličkého rozkošného chlupáčka do rodiny si užijete spoustu zábavy. Když štěně poprvé učíte, aby si na povel sedlo, a šimráte je přitom na bříšku, pravděpodobně vám vůbec nepřijde na mysl, že bude mít jednou také vlastní štěňata.
Další informace

Péče o starší psy

Starší psi v tomto věku začínají šedivět a jsou celkově o něco pomalejší – vzhledem k přibývajícím letem je to zcela normální.
Další informace

Kdy pes dosáhne "seniorského" věku?

Stejně jako u našich blízkých, i v případě našeho psa neradi myslíme na to, že stojí na prahu stáří. Kromě několika šedivých chlupů váš mazlíček nemusí navenek vykazovat žádné příznaky stárnutí.
Další informace

Jak si osvojit psa

Osvojení psa je skvělou příležitostí, jak získat nového člena rodiny a zároveň nabídnout zvířeti druhou šanci na šťastný život.
Další informace

Jak a čím krmit starší psy

Zhruba ve věku sedmi let – u velkých plemen o něco dříve (5-6 let), u malých plemen naopak později (přibližně 9 let) – můžeme o psovi říci, že přichází do let.
Další informace

Jak vybrat psa, který se k vám bude nejlépe hodit

Rozhodnutí pořídit si psa je jedním z nejvíce vzrušujících a zároveň nejzávažnějších kroků vašeho života! Stejně jako u všech důležitých rozhodnutí je třeba se i před osvojením štěněte řádně připravit a ujistit se, že si vybíráte psa, který se hodí k vašemu životnímu stylu.
Další informace

Rozpoznávání příznaků březosti u fen

Představa, že u vás za nějakou dobu uslyšíte cupitání maličkých psích tlapek, je vzrušující pro vás i pro vaši fenku. Rozpoznat, že fena je březí, však není vždy snadné.
Další informace

Proč jsou psi dobrými společníky

Psi si skutečně zaslouží označení "nejlepší přítel člověka". Jsou věrní, inteligentní, oddaní a láskyplní a je známo, že díky jejich společnosti dochází ke zlepšení naší tělesné i duševní kondice.
Další informace

Zapojení psa do chodu domácnosti

Už za několik dnů si přivedete domů nové štěně nebo nového psa a určitě se už nemůžete dočkat, až se stane dalším členem vaší rodiny!
Další informace