We have recently changed our privacy policy. To read the revised policy please click on this link to see the details.

Kdy pes dosáhne "seniorského" věku?

Stejně jako u našich blízkých, i v případě našeho psa neradi myslíme na to, že stojí na prahu stáří. Kromě několika šedivých chlupů váš mazlíček nemusí navenek vykazovat žádné příznaky stárnutí.
Retriever being stroked

Stejně jako u našich blízkých, i v případě našeho psa neradi myslíme na to, že stojí na prahu stáří. Kromě šedivějící srsti existuje několik dalších příznaků stárnutí psů. Ne všechny se však projevují navenek. Změny související s přibývajícím věkem se nejprve začnou projevovat uvnitř organismu vašeho psa.

Psi stejně jako lidé stárnou postupně – neexistuje jasně vymezená věková hranice, po jejímž překročení by již byl pes starý. Obecně platí, že psi začínají stárnout ve věku 5-9 let. Věk, kdy již můžeme psa považovat za "staršího", také závisí na typu psa. Malí psi totiž většinou žijí déle než psi obřích plemen.

Pes si však může i ve stáří užívat naplno života. Pokud pes dostává správnou stravu, absolvuje pravidelné prohlídky u veterináře a věnujete mu o něco více lásky a pozornosti, může být zdravý a spokojený i ve stáří.

Užitečné tipy, jak psům zajistit co nejspokojenější stáří prožité ve zdraví, najdete zde.

share.png SHARE