Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
S nadšením pro vaše miláčky.
Pro Plan logo
Péče o zuby u koček
Jak připravit vaši kočku na podzim

Jak připravit vaši kočku na podzim

3 min. čtení
Pro Plan logo
Sponzorováno Pro Plan

Ačkoliv kočky působí jako vysoce autonomní zvířata, která si většinu času vystačí sama, může nastavení hektičtějšího režimu spojeného s koncem letního období přinést stres i jim. Pokud navíc vaše kočka nepobývá jen doma, je rozhodně dobrý nápad pomoci ji posílit imunitní systém.

Jak se kočka vlastně cítí?

Kočky jsou vysoce emotivní zvířata a velmi těžko snášejí některé události. Nejde jen o ztrátu oblíbeného lidského nebo zvířecího přítele nebo zranění či nemoc. Kočka může reagovat i na změnu zažitého harmonogramu.

Fakt, že po rozvolněném létě, kdy bylo v domě více živo, přichází znovu školní a pracovní povinnosti, pro ni může být stresující. Některé kočky reagují i na změnu pracovní doby svých páníčků.

Že je kočka smutná poznáte na změně jejího chování. Pokud se projevuje tišeji, reaguje agresivněji, má méně energie, více spí nebo se vám začne vyhýbat, je dobré situaci nepodcenit a zaměřit se na hledání důvodu. Některé kočky v depresi přestanou používat svou toaletu nebo o sebe začnou méně pečovat.

Co se smutnou kočkou?

Prvním krokem by mělo být ubezpečení se, že je kočka zdravá. Návštěva veterináře pomůže najít, nebo případně vyloučit zdravotní potíže.

Pokud tušíte, že změna mohla být způsobena vaší nepřítomností, pokuste se to své kočce vynahradit. Hlaďte ji, mluvte na ni, hrajte si s ní. Jistě si na nový režim brzy zvykne a bude veselá jako dřív.

Co když kočka ničí nábytek?

Škrábání je pro kočky přirozené, jednak to dělají při protahování, ale také to slouží k označení teritoria. Na koberec nebo sedačku si přenesou svůj pach z pacek a cítí se tak bezpečněji. Dalším důvodem je péče o drápky.

Přesto může za nežádoucím škrábáním nábytku stát i nuda z dlouhého nicnedělání a čekání, až se lidský přítel vrátí z práce. Je proto dobré pořídit škrabadla, která budou simulovat lezení po stromech a kočce přinesou možnost dostát všem svým přirozeným škabacím a lezoucím potřebám. Umístěte je na místo, kde kočka ráda odpočívá.

Místa, která byste nežádoucího kočičího zájmu rádi zbavili, důkladně očistěte, abyste odstranili pachové stopy. Koberce můžete ošetřit citrusovou vůní nebo čpavkem. Citlivý kočičí nos také nemá rád vůni levandule nebo máty.

Kočka, která se nudí, může dělat potíže. Nakupte proto kočičí hračky a hodně si s ní hrajte.

Péče o kočku v sychravém počasí

Pokud máte venkovní kočku, je potřeba počítat s tím, že větší zima klade zvýšené nároky na její energetický výdej. Aby mohla pohodlně přežít, musí si postupně zvýšit zásoby podkožního tuku. Naprosto zásadní je proto kvalitní krmivo, jehož množství není potřeba dramaticky navyšovat, jelikož je dobře stravitelné a energie v něm je lehce přístupná.

Například krmivo PRO PLAN® Adult 1+ s Vital Functions je vyvinuto odborníky tak, aby podporovalo klíčové orgány jako je mozek a ledviny, ale také přispívalo k lepší imunitě. Kastrovaným kočkám pak pomůže v průběhu celého roku udržovat zdravé močové funkce a optimální hmotnost krmivo řady PRO PLAN® Sterilised, které je zároveň přizpůsobeno specifickým nutričním nárokům sterilizovaných koček. Stejně tak houstnoucí srst potřebuje větší péči. Pravidelné vyčesávání správným kartáčem může pomoci odstranit nežádoucí chuchvalce srsti. Pozor ale, abyste neopatrným vyčesáváním nevytrhali podsadu.

Imunita kočky

Ani kočkám se nevyhýbají podzimní nástrahy jako je nachlazení. Proto je dobré venkovním kočkám dopřát možnost schovat se před nepřízní počasí na suché teplé místo jako je například sklep, kotelna, kůlna nebo garáž. Misky s jídlem a vodou postavte na chráněné vyvýšené místo pod střechou.

Výborným pomocníkem pro posílení imunity je doplněk stravy s probiotiky FortiFlora. Díky probiotikům pomůže nastavit rovnováhu bakterií ve střevech a tím posílí imunitu vaší kočky.

Díky předvídavé přípravě můžete se svou kočkou zažít krásný barevný podzim plný radosti.