S nadšením pro vaše miláčky.
S mazlíčky je nám lépe cena žena sedí se psem

Ocenění Purina BetterwithPets Prize

Víme, že lidé a mazíčci k sobě neodmyslitelně patří. Proto jsme se spojili s Ashokou a vytvořili ocenění BetterwithPets Prize.

V centru našeho zájmu je skvělá výživa pro vaše domácí mazlíčky. Jsme ale také milovníci psů a koček, kteří věří, že lidem a zvířatům je spolu líp.

Mazlíčky a lidi spojuje magické pouto. Věříme, že je tak silné, aby dokázalo změnit naši společnost k lepšímu.

Zároveň víme, že inovátoři a podnikatelé v sociální oblasti jako jedni z prvních přinášejí kreativní řešení, která mají pozitivních vliv na jednotlivce i celé komunity. A tak jsme v roce 2018 uzavřeli partnerství s Ashokou a založili cenu PurinaBetterwithPets Prize.

Ashoka je průkopníkem v oblasti sociálního podnikání. Vyhledává a podporuje přední světové sociální podnikatele, učí se z principů jejich inovací a motivuje lidi po celém světě, aby se i oni stali "tvůrci změn“.

Ocenění Purina BetterwithPets Prize v hodnotě 100 000 liber je určená pro sociální inovátory, kteří využívají pouto mezi mazlíčkem a člověkem ve prospěch zdraví a spokojenosti lidí po celé Evropě. Cena se dělí do dvou kategorií. První odměňuje podnikatele, kteří už svůj nápad otestovali v praxi. Druhá pak oceňuje inovace ve fázi nápadu. Soustředí se na mladé inovátory, kteří stojí na samotném začátku, a motivuje je k dalšímu kroku.

Inspirací jsou pro nás sociální inovátoři a podnikatelé, kteří prostřednictvím vztahu mezi domácím mazlíčkem a člověkem pomáhají rozvíjet klíčové emocionální a behaviorální dovednosti. Ty mají pozitivní dopad na společnost, zlepšují fyzické zdraví a pohodu a pomáhají změnit roli domácích mazlíčků ve společnosti. Chceme podporovat ty, kteří stejně jako my věří, že lidem a domácím mazlíčkům je spolu lépe a že jejich vzájemné pouto dokáže změnit společnost. I když se zaměřujeme na výživu, náš svět nekončí okrajem misky. Naopak, chceme dělat i to, co je pro domácí mazlíčky důležité. Proto jsme na cenu PurinaBetterwithPets Prize opravdu pyšní. Níže se dozvíte více o vítězích.

Vítězové BWPP - 2018

Paní zvedá psa na lavičce v parku

V roce 2018 vyhrála cenu Purina BetterwithPets nadace OOPOEH a získala 30 000 liber na podporu a rozvoj svých aktivit. Nizozemská OOPOEH se snaží snížit osamělost a zvýšit fyzickou aktivitu starších lidí tím, že je propojí se sousedy, kterým hlídají psy.

Z ocenění máme velkou radost a upřímně si ho vážíme. Pomůže nám náš nápad dostat mezi víc lidí. Purina nám pomohla i fantastickým workshopem a inspirovala nás, jak dál pomáhat zranitelným seniorům.

Sofie Brouwer, zakladatelka nadace OOPOEH.

I další čtyři finalisté roku 2018 získali odměnu, a to každý částku 12 000 liber. Porota totiž usoudila, že i jejich projekty jsou vynikající. Patřily mezi ně organizace Canine Hope, Dutch Cell Dogs, Medical Detection Dogs a K9 Hundekunde: Happy Kids with Happy School Dogs.

Vítězové BWPP – 2020

V roce 2020 jsme vyhlásili dvě kategorie, první pro rozběhnuté projekty a druhou pro nápady na úplném začátku. 

Kategorie pro rozběhnuté projekty

Práce v terénu – povídání se psem na ulici

Projekt StreetVet Accredited Hostel Scheme se stal vítězem této kategorie a získal odměnu 40 000 liber na podporu a další rozvoj svých aktivit. StreetVet zajišťuje bezplatnou a dostupnou veterinární péči domácím mazlíčkům, jejichž majitelé jsou bez domova nebo žijí v ubytovnách. Jde o nový, kreativní způsob, jak pozitivně využít silné pouto mezi zvířetem a člověkem pro dobro společnosti.

 

O StreetVet  Bylo to šílené, od samotného nápadu vzít batoh a vyrazit ven až po to, co teď děláme každý den. Všechno stojí na našich dobrovolnících. Jsou úžasní a stejně tak i pouto mezi člověkem a jeho mazlíčkem. To je ostatně důvod, proč to všichni děláme. Nejlepší na naší práci a projektu StreetVet jsou lidé, které průběžně potkáváme. Ať už jde o majitele psů nebo ty, kteří chtějí něco změnit.

Jade Statt, spoluzakladatel StreetVet.

 

Kategorie pilotovaných inovací: Druhé místo

Terénní pracovníci s bezdomovci a psy

Projekt Gamelles Pleines se umístil na druhé příčce a získal odměnu 16 000 liber na své další působení. Gamelles Pleines po celé Franci pomáhá bezdomovcům s krmením a péčí o mazlíčky. Zároveň podporuje jejich vztah s mazlíčkem jako cestu k úspěšnému návratu do společnosti.

 

Je to víc než vítězství. Je to cesta, jak sdílet náš nápad a projekt. Pro mě bylo nejdůležitější zviditelnit neviditelné. Lidé tak mohou na bezdomovce a jejich mazlíčky pohlížet jinak. Jsem velmi šťastný, protože cíl jsme splnili. Jak Gamelles Pleines, tak StreetVet usilují o stejnou věc ve dvou různých zemích. Pro lidi bez domova je to velká výhra.

Yohann Severe, zakladatel Gamelles Pleines.

 

Kategorie nových nápadů: Vítěz

Domácké logo domova

Projekt Homely Home zvítězil v kategorii nápadů mladých inovátorů (od 18 do 25 let). Získal tak 8 000 liber, aby mohl proměnit svou vizi v pilotní projekt. Ruská organizace Homely Home chce pomáhat lidem a jejich mazlíčkům vrátit se do normálního života, v němž bude mít své neodmyslitelné místo jejich vztah a vzájemná náklonnost.

Homely Home is based in Russia and reimagines rehabilitation programs for people and pets that create meaningful, lifelong bonds and increased wellbeing.

 

Finanční odměna nám pomůže vytvořit vůbec první Homely Home a ukázat, jak mohou zvířata přispět k návratu lidí do normálního života. Díky ní můžeme propagovat naši myšlenku domovů, které se zaměřují jak na socializaci zvířat, tak na léčivou sílu, kterou má pouto mezi mazlíčkem a člověkem. Pomáhat bude lidem trpícím depresemi, obětem domácího násilí i bezdomovcům.

Maxim Alexandrov, zakladatel Homely Home.

Žena zvedající kočku
Náš dopad
Naše závazky
Ve středu našeho zájmu je krmení pro mazlíčky. To ale rozhodně není všechno. Rádi se totiž podílíme na věcech, na kterých záleží. Chceme tvořit společnost, v níž se díky mazlíčkům žije lépe. Děláme věci, které jsou důležité pro zvířata, lidi a planetu. Svůj závazek jsme shrnuli v dokumentu pod názvem Purina in Society. Stanovili jsme si v něm jasné cíle, které mohou mít pozitivní dopad na svět, na domácí mazlíčky, lidi, kteří je milují, i na planetu, kterou všichni sdílíme.
tým CES

Obraťte se na nás

Pokud máte dotaz týkající se vaší kočky či vašeho psa, anebo kteréhokoliv produktu společnosti Purina, členové našeho týmu vám rádi pomohou.