S nadšením pro vaše miláčky.
Hlavní průkopník při zvládání kočičích alergenů

Zásadní průlom v řešení kočičích alergenů

.

Vědci společnosti Purina našli způsob, jak bezpečně snížit aktivní hladinu hlavního alergenu, který se nachází v kočičích slinách.

Tento významný průlom může pomoci lidem žít s kočičími alergeny. Teď už není nutné stranit se koček, stačí omezit kontakt s alergenem jako takovým.

Dr. Ebenezer Satyaraj, imunolog, Purina

Mnoha lidem bránila alergie pořídit si kočku nebo narušovala jejich soužití s chlupatým mazlíčkem. Náš objev představuje novou cestu, jak mohou lidé s kočičími alergeny žít.

Dr. Ebenezer Satyaraj, imunolog, Purina

Infografika – jak zvládnout kočičí alergeny
  • Až jedna pětina dospělých z celého světa trpí alergií na kočky.
  • Běžným doporučením pro zvládání kočičích alergenů je omezení kontaktu s nimi nebo jejich přemístění do jiného domova.

Dopad kočičích alergenů

Mnoho lidí se snaží ve svém okolí alergeny eliminovat, například každodenním úklidem nebo častým mytím. Kočičí alergeny nejenže omezují naše soužití s kočkami, ale bohužel jsou také častým důvodem, proč jsou kočky umísťovány do útulků. Alergeny tak mohou představovat i další překážku pro pořízení si kočky či její adopci.

Jaké jsou kočičí alergeny?
Odborné znalosti společnosti Purina
Co jsou kočičí alergeny?
Často si myslíme, že se kočičí alergeny ukrývají v srsti. Hlavním alergenem je ale protein Fel d 1, který se vyskytuje především ve slinách. Na srst se dostává při pravidelné péči kočky o svou srst a když kočka líná, alergen na chlupech se rozptýlí po celé domácnosti.
Kočka i majitel hypoalergenní
Odborné znalosti společnosti Purina
Jak je to s hypoalergenními kočkami?
Navzdory všeobecnému přesvědčení neexistují skutečně hypoalergenní kočky. Všechny, dokonce i ty bezsrsté, produkují Fel d 1, a to bez ohledu na plemeno, věk, pohlaví nebo kastraci. Hladina alergenu nesouvisí ani s barvou nebo délkou srsti.

Fel d 1: hlavní kočičí alergen

Jedná se o bílkovinu produkovanou ve slinných a mazových žlázách kočky. Přenáší se do kočičích chlupů během její péče o srst a poté se rozšíří do okolí na vypadlých chlupech a částečkách kůže.

Revoluční a ke kočkám přátelský způsob omezení jejich alergenů

Po více než deseti letech výzkumu Purina vědci objevili, že alergen je možné snížit pomocí krmiva s obsahem vaječných výrobků s protilátkami. Tyto protilátky bezpečně vážou a blokují Fel d 1 ve slinách a do srsti se tak při olizování dostává pouze alergen v neaktivní podobě. Jedná se o bezpečný a ke kočkám šetrný přístup, který nezasahuje do produkce Fel d 1 ani do fungování těla koček.

Live Clear infografika

Náš výzkum

Podle přelomové studie společnosti Purina se u 97 % koček krmených vaječnou složkou snížila hladina aktivního Fel d 1 na srsti a v částečkách uvolněné kůže. V průměru došlo od třetího týdne podávání krmiva ke snížení aktivního Fel d 1 o 47 %.

Snížení obsahu aktivního Fel d 1 na srsti a v šupinkách kůže tak pomáhá omezit množství alergenů, které kočky vylučují do okolí.

A major breathrough in managing cat allergens
Objevte revoluční řešení od Puriny.
Press Release CatAllergenBreakthru.pdf