S nadšením pro vaše miláčky.
Kotě v červené dece

Pořizujeme si kotě

8 min. čtení

Rozhodli jste se, že poskytnete láskyplný domov roztomilému koťátku – na všechno jste se připravili a vybrali jste si plemeno.

Pořizujeme si kotě z útulku nebo ze záchranné stanice

Útulky a záchranné stanice v celé zemi neustále hledají pro své svěřence nové majitele, kteří by jim poskytli láskyplný domov. Týká se to koček všech plemen a věkových kategorií, včetně koťat. Pokud uvažujete o osvojení kotěte z útulku, měli byste při hledání vhodného útulku nebo záchranné stanice pamatovat na řadu věcí a zajímat se o nejrůznější informace.

Útulek by například měl být zateplený a čistý a jeho zaměstnanci by se měli se zájmem věnovat vám i svým svěřencům – dokazují tím, že jejich cílem je skutečně najít pro zvířata, o něž pečují, co nejlepší domov.

Více informací o osvojení kotěte z útulku naleznete v našich pokynech týkajících se osvojování koček: JAK SI OSVOJIT KOČKU.

Jak postupovat při koupi kotěte od chovatele

Pokud byste si raději kotě koupili od chovatele, dobře si rozmyslete, které plemeno bude nejlépe vyhovovat životnímu stylu vaší rodiny. Uvědomte si také, že čistokrevnou kočku nepořídíte levně! Při rozhodování o tom, kde koupit kotě, musíte vzít v úvahu řadu faktorů.

Veškeré informace ohledně čistokrevných plemen koček a jejich šlechtitelů v České Republice jsou dostupná na stránkách Sdružení Chovatelů koček v České Republice.

Můžete také navštívit různé výstavy koček, kde chovatelé kočky pravidelně vystavují.