S nadšením pro vaše miláčky.
pro plan
Aplikace mikročipu u koťat

Aplikace mikročipu pro bezpečí kotěte

1 min. čtení
pro plan
Sponzorováno Pro Plan

Aplikace mikročipu je jedním z nejjednodušších způsobů, jak kotěti zajistit bezpečí. Mikročip je neškodným a trvalým řešením – a výrazně zvyšuje pravděpodobnost, že se kotě opět najde, když se ztratí nebo je někdo odcizí.

Jednoduchý postup

Veterinář kočce aplikuje malý mikročip velikosti zrnka rýže pod kůži v místě mezi lopatkami. Celý postup je velmi rychlý a nebolí víc než běžná injekce. Kočka o mikročipu, který na místě zůstane po celý její život, v podstatě vůbec neví.

Jak funguje mikročip?

Každý mikročip obsahuje unikátní 15místný kód, který je uložen v národní databázi společně se jménem a kontaktními údaji majitele zvířete. Když vaši kočku v budoucnu někdo najde, může vás po naskenování čipu snadno kontaktovat. Tradiční obojky a známky může kočka snadno ztratit. Díky mikročipu budete mít klid v duši po celý život kočky.

Mikročip ochrání i vaši domácnost

Další výhodou mikročipu je možnost použití speciálních dvířek pro kočky, které zamezí vstup cizích zvířat do vašeho domova. Dvířky aktivovanými mikročipem projdou pouze kočky s předvoleným číslem mikročipu.

Více informací o aplikaci mikročipu u koťat vám poskytne váš veterinární lékař.