S nadšením pro vaše miláčky.
pro plan
Kočka u misky

Vyzkoušejte speciální krmivo a zlepšete kvalitu života vaší kočky

2 min. čtení
pro plan
Sponzorováno Pro Plan

Věděli jste, že kočky prožijí ve starším věku více než polovinu života? Nejen kvůli stárnutí, ale například i kvůli kastraci, kterou většina koček podstupuje, je zásadní nepodceňovat výběr krmiva.

Jsme si plně vědomi toho, že vaše kočky mohou být mlsné a často vybíravé, proto nabízíme speciální krmivo, které je optimální kombinací výborné chuti a zároveň velice prospěšných látek pro zdraví vašich kočičích mazlíčků.

Přesvědčte se sami, že speciálně přizpůsobená strava:

 • Podporuje činnost ledvin a zdraví močových cest.
 • Pomáhá kočce udržet si zdravou kůži a lesklou srst.
 • Zlepšuje trávení vaší kočky a činnost jejího imunitního systému.
 • Prokazatelně prodlužuje délku života.

Jak zásadní je výběr správného krmiva?

Stejně jako vám i nám záleží na kvalitě života a zdraví koček v jakémkoliv věku. Za dobu našeho dlouholetého působení v oblasti výživy koček víme, že vhodně zvolená strava je naprosto zásadní pro délku i kvalitu života koček. A protože s přibývajícím věkem se kočkám, stejně jako lidem, mění fyzické parametry i způsob života, je zároveň nutné nepodceňovat jejich nutriční nároky. Speciální krmiva pomáhají kočkám zvládat nástrahy stárnutí a udržují starší kočky v dokonalé kondici.

Patentovaná kombinace živin Longevis v krmivu prokazatelně prodlužuje zdravý život kočky a zlepšuje jeho kvalitu. Tato vyvážená a experty vytvořená receptura pomáhá starším kočkám udržet si dobrou zdravotní kondici, podporuje klíčové životní funkce (imunita, vylučování, trávení) a zdravé stárnutí.

Optimalizované krmivo pro staré kočky nakoupíte například zde: zoohit.cz.

Projevy stárnutí u koček

Čím bude vaše kočka starší, tím pravděpodobněji si u ní povšimnete níže uvedených příznaků stárnutí. Stejně jako u lidí jsou tyto příznaky patrnější s přibývajícími léty.

 • Nižší úroveň fyzické aktivity.
 • Menší zájem o pobyt venku.
 • Kočka déle spí.
 • Oslabená imunita.
 • Kočka má snížený apetit nebo je vybíravá.
 • Je méně hravá.
 • Častější hlasové projevy.
 • Méně pečuje o srst.

Jak zajistit pevné zdraví sterilizované kočce i ve vyšším věku?

S přibývajícím věkem se životní tempo koček přirozeně zpomaluje. O to důležitější je, abychom jim umožnili být nadále fyzicky i mentálně aktivní. Jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je pravidelná stimulace pomocí různých her. Díky hračkám, jako jsou myšky naplněné šantou kočičí nebo různé předměty na udičce, můžete procvičovat svaly, klouby a reflexy svého mazlíčka. Hry také pomáhají stimulovat mozek koček, které díky tomu zůstávají i ve vyšším věku mentálně čilé.

Dalším skvělým způsobem, jak kočky fyzicky i mentálně stimulovat, jsou různá interaktivní krmítka. Vzhledem k tomu, že kočka se musí snažit, aby se dostala k pamlsku, udrží si lépe optimální hmotnost – zvláště když uvážíme, že úroveň fyzické aktivity starších koček s věkem klesá.

Vyberte si tedy to nejlepší krmivo pro sterilizované kočky ZDE a poznejte rozdíl, kterého je možné dosáhnout pomocí správné výživy, díky níž váš mazlíček prožije spokojený život ve zdraví.