Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
S nadšením pro vaše miláčky.
Hydra Care / Fortiflora

Na co si dát u koček pozor v létě

5 min. čtení

Ať už je to hydratace, předcházení přehřátí cestování nebo naopak příprava kočky na naši nepřítomnost v době dovolených, tomu všemu musíte jako majitel kočičího mazlíčka věnovat v letních měsících zvýšenou pozornost.

HYDRATACE KOČEK

Kočky jsou sice od přírody zvyklé na menší přísun vody, ale stejně jako u lidí, i u koček může nedostatečná hydratace významně ovlivnit zdraví a vzhled. Ideální nenásilná cesta, jak eliminovat rizika spojená s dehydratací, jako je například onemocnění dolních močových cest (LUTD), nedostatek energie, problémy s kůží nebo špatná funkce orgánů, jsou kapsičky PURINA® PRO PLAN® Hydra Care.

Prokazatelně totiž zvyšují hydrataci, zlepšují ředění moči a předchází tak problémům s močovým ústrojím. Kočky jsou aktivnější a jejich srst lesklejší. Kapsička má pouhých 19 kcal, může se tedy podávat k obvyklé dávce krmiva. Kočky si pochutnají a ani si nevšimnou, že jste jim nenápadně dodali něco zdraví prospěšného.

ÚPAL, ÚŽEH 

Kočky jsou k přehřátí mnohem náchylnější než člověk! Nedokážou se chladit pocením, termoregulaci řeší zvyšováním dechové frekvence.

Nikdy neuškodí si zopakovat zásadní pravidlo: nikdy nenecháváme žádného živého tvora v létě v autě. 

Kočky přirozeně vyhledávají stín, pokud jim v tom zabráníme nuceným pobytem v přehřátém bytě či autu, může dojít k úpalu. Jeho příznaky jsou zrychlené hlasité dýchání, překrvení sliznice, kočka má příznaky šoku, zvrací a může upadnout i do bezvědomí. Přehřáté zvíře má teplou vyšší než 39,5 °C, mohou se objevit i křeče.
V takovém případě je nutné okamžitě kočku začít chladit. Zabalte ji do mokrého ručníku, zaměřte se i na hlavu, případně kočce namočte nohy a hlavu do vlažné vody. Je potřeba zabránit druhému extrému – podchlazení zvířete. I zdánlivě stabilizované zvíře se může náhle zhoršit, neváhejte proto s kontaktováním veterinárního lékaře. 

STRES Z OSAMĚNÍ

Ačkoliv může být vaše kočka zvyklá pobývat doma sama, pokud máte v plánu odjet na dovolenou, jistě ji někdo bude chodit krmit a hrát si s ní. Požádejte takového člověka, aby se s kočkou seznámil už před vaším odjezdem, aby si na něj zvykla a těšila se na pobyt s ním.

Nezapomeňte, že kočka je živý tvor, zažívá nudu a smutek. Poproste prosím jejího dočasného ošetřovatele, aby vaší chlupaté kamarádce nechodil jen doplnit misky, ale chvíli si s ní i pohrál. 

Ať už vaše kočka zůstane sama doma nebo si ji někdo vezme k sobě, či ji povezete s sebou, uvědomte si, že změna prostředí bývá pro kočky velmi stresující a může vést k zažívacím potížím. Jako prevenci takových stavů doporučujeme nasadit kočce probiotika, která jí pomohou udržet zdravou střevní mikroflóru a pro někoho možná trochu překvapivě pomáhají i s odbouráváním příznaků stresu. 

Probiotika PURINA® PRO PLAN® Feline FortiFlora® jsou vhodná pro všechny věkové kategorie koček. Obsahují antioxidanty, živé bakterie mléčného kvašení a vitaminy A, E a C, které mohou pomoci podpořit imunitní systém.

Teď, když víte, na co se u svých koček zaměřit, už nic nebrání v pohodovém a hlavně bezpečném prožití letní sezony.