Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
S nadšením pro vaše miláčky.
Pro Plan logo
Olivový olej

Jak správně pečovat o kůži štěňat

2 min. čtení
Pro Plan logo
Sponzorováno Pro Plan

Suchá kůže může být pro štěňata velmi bolestivým problémem. Proces vysychání kůže je spojený s nepříjemným svěděním.

Štěně pocitu svědění neodolá a bude si kůži ve dne v noci škrábat. Škrábání kůže může být velmi škodlivé a vede k porušení kůže a jejímu krvácení, což může v konečném důsledku způsobit daleko závažnější kožní potíže.

Dobrá zpráva je, že existuje řada způsobů, jak minimalizovat riziko vysychání kůže a udržovat srst štěněte v optimálním stavu.

Kartáčování

Jedním z nejlepších způsobů, jak předcházet vysychání kůže u štěňat, je kartáčování srsti. Pokaždé, když štěně kartáčujete, odstraňujete šupinky suché kůže z jejího povrchu. Pokud se tyto šupinky průběžně neodstraňují, dráždí kůži, což vede ke svědění.

Kartáčováním také podporujete vývoj tukových žláz v kůži štěněte. Tyto žlázy hrají důležitou roli při udržování dobrého stavu kůže a srsti vašeho štěněte. Budete-li štěně kartáčovat již od útlého věku, zvykne si na pravidelnou péči o srst a bude i v dospělosti vnímat kartáčování jako příjemnou zkušenost.

Olivový olej

Olivový olej je přímo nabitý prospěšnými mastnými kyselinami, které vyživují kůži vašeho psa. Mastné kyseliny, např. omega 3 kyselina, jsou pro vývoj kůže a srsti štěněte naprosto zásadní. Přidáte-li denně pár kapek olivového oleje do krmného přídělu štěněte, může to stav kůže zásadně ovlivnit, zejména pokud již štěně suchou kůží trpí.

Šampon pro štěňata

Speciální šampony mohou štěněti v období vývoje srsti velmi prospět. Většina šamponů obsahuje různé oleje a přísady, které zlepšují pružnost kůže vašeho psa. Tyto speciální přísady také pomáhají při regeneraci a výživě kůže, která má tendenci mírně vysychat.

V každém případě se ujistěte, že při šamponování štěněte používáte speciální šampon pro psy, a ne šampon určený lidem. Šampony na vlasy nejsou určené pro domácí mazlíčky a ve skutečnosti mohou nadělat víc škody než užitku. Požádejte veterináře, aby vám doporučil šampon optimální pro velikost a plemeno vašeho psa.

Hydratace

Existuje celá řada důvodů, proč by váš pes měl být vždy dostatečně hydratovaný. Jedním z nich je, že u dehydrovaného štěněte mohou vzniknout kožní problémy. Mezi kožní příznaky dehydratace patří ztráta pružnosti kůže a tvorba vrásek či záhybů. Pokud si těchto příznaků všimnete, ujistěte se, že pes má neustále přístup k čisté pitné vodě. Jestliže štěně odmítá pít, vezměte je k veterináři. Mohlo by se jednat o nějaký vážnější zdravotní problém.

Výběr správného krmiva

Stav srsti a kůže štěněte ovlivňuje také typ krmiva, který zvířeti dáváte. Hledáte-li kompletní recepturu pro psy, která prokazatelně podporuje dobrý stav kůže, uvažujte o krmivu PURINA® PRO PLAN® se směsí živin Sensitive skin. Toto dietní krmivo bylo vytvořeno speciálně s cílem řešit kožní potíže psů.

S každou miskou tohoto krmiva se budou kožní potíže, související s citlivostí štěněte na určité složky stravy, zmírňovat. Toto krmivo totiž obsahuje vybrané zdroje proteinů (více než 90 % z lososa) a také živiny prospívající kůži, tj. zinek, esenciální mastné kyseliny a vitamíny A, E a B.

Nabídku produktů najdete ZDE.