Ricardo

Food Safety Manager and Veterinarian @Purina

Ricardo.jpg

JAK SE VYRÁBÍ?

Přejděte do sekce >

Během výrobního procesu provádíme přibližně 1 400 kontrol denně.

V našich výrobních provozech provádíme každý den řadu testů, abychom zaručili, že suroviny a hotové produkty splňují přísná firemní kriteria výroby bezpečných a vysoce kvalitních krmiv pro domácí mazlíčky.

Na základě předem definovaných standardů jsou naše hotové výrobky hodnoceny podle několika fyzikálních a senzorických parametrů. Kontrolujeme například velikost granulí, barvu, aroma a také hustotu granulí. Zjišťujeme také, zda granule a jiné produkty nejsou rozlámané a zaměřujeme se na riziko zkřížené kontaminace.

Při těchto testech využíváme fyzikální měřicí přístroje, ale také běžné smyslové prohlídky (vizuální, čichové): členové našeho týmu zajištění kvality mají v tomto ohledu speciální výcvik a každý rok absolvují přeškolení. Jakmile jsou na konci každého dne analyzovány různé testy a máme k dispozici jejich výsledky, uvolňujeme produkci z předešlého dne do distribuce pro naše maloobchodní partnery, kteří výrobky dále prodávají.

Kontroly hotových výrobků představují pouze část z více než 1 400 testů, které denně během celého procesu provádíme. Každý den provádíme zhruba 300 kontrol surovin a obalových materiálů, které přejímáme v našich výrobních závodech. Dalších 1 100 testů se pak týká výrobního procesu a hotových výrobků.