VÝPOČET VÝDAJŮ ZA KOTĚ

Kočky jsou obvykle levnější než psi, přesto vyžadují pravidelné měsíční výdaje, jakož i počáteční náklady na pořízení kotěte.
Více

PROČ MOJE KOČKA STÁLE JEŠTĚ NEPOUŽÍVÁ SVOU TOALETU?

Dobrá otázka. Jelikož chování koček spojené s močením může být složité, naučit kočku čistotnosti může být velmi obtížné. Proč je to tedy takový problém?
Vice

ZAŽÍVÁNÍ: OCHRANA ZDRAVÍ VAŠÍ KOČKY

​Nedávné výzkumy ukázaly, že udržování zdravého trávicího traktu a zažívání hraje zásadní roli v našem celkovém zdraví. Střeva společně se žaludkem skutečně tvoří první vnitřní obrannou bariéru proti patogenům (virům a bakteriím), které se nacházejí v jídle.
Více

5 SKVĚLÝCH TIPŮ, JAK SE STARAT O ZAŽÍVÁNÍ VAŠÍ KOČKY

Níže najdete pět jednoduchých a účinných tipů, jak se starat o zažívání vaší kočky.
Více

PÉČE O KOČKU 11+

V průběhu života kočky se její požadavky na výživu mění. Od věku 11 let lze kočky považovat za seniory a jejich zvyky již nelze považovat za zvyky kočky ve zralém věku. Stárnutí způsobuje v těle kočky přirozené změny, proto je důležité krmit ji vhodným krmivem přizpůsobeným jejímu věku.
Více

ONEMOCNĚNÍ U STARŠÍCH KOČEK

Kočky stárnou různou rychlostí v závislosti na životním stylu a životním prostředí, obecně však platí, že do vyššího věku přicházejí asi v 7 letech. Jak tedy můžete zajistit, aby vaše zralá kočka zůstala zdravá?
Více

KŮŽE VAŠÍ KOČKY

Vnější stav kůže vaší kočky může být známkou jejího vnitřního zdraví. Na co si tedy musíte dávat pozor a jaká jsou řešení?
Více

JAK ZAJISTIT KOČCE ZDRAVÍ A BEZPEČÍ BĚHEM ZIMY

Teplota klesá a zimní měsíce se blíží. Až se budete natahovat pro teplé prádlo, zamyslete se chvilku nad tím, jestli víte, jak tuto zimu udržet svou kočku zdravou a v bezpečí.
Vice

JAK ZAJISTÍM, ABY MÁ KOČKA MĚLA KRÁSNOU SRST?

Kromě toho, že skvěle vypadá, krásná kočičí srst je známkou dobrého zdraví. Zde je několik faktorů přispívajících k dobré kvalitě srsti vaší kočky.
Více

JAK VYTVOŘIT PRO MOU KOČKU ÚTULNÝ DOMOV?

Jestliže chcete, aby váš domov byl pro vaši kočku to nejútulnější a nejpohodlnější doupě, začněte tím, že provedete několik jednoduchých úprav
Více

BEZSTAROSTNÁ DOVOLENÁ BEZ KOČKY

Plánujete odjezd na dovolenou, ale nemůžete vzít vaši kočku s sebou? Nemějte obavy, při troše plánování může vaše kočka dobu strávenou bez vás spokojeně přečkat.
Více

MAINSKÁ MÝVALÍ KOČKA

Není náhodou, že tato fascinující, krásná a ideální rodinná kočka, často přezdívaná „něžný obr“ mezi kočičími plemeny, vystupuje jako symbol značky PURINA ONE®!
Více

VYBÍRÁ SI KOČKA SVÉHO MAJITELE?

Vy jste si vybrali, ale co vaše kočka? Váš vztah je založen na vzájemném rozhodnutí, jak tedy můžete zajistit, aby byla s vaší volbou spokojená?
Více

JSOU KOČKY ŽIJÍCÍ V BYTĚ ČI DOMĚ MÉNĚ ŠŤASTNÉ NEŽ KOČKY ŽIJÍCÍ VENKU?

Kočky se mohou spokojeně přizpůsobit životu v bytě či domě, pokud dokážete uspokojit specifické potřeby spojené s tímto stylem života.
Více

PROČ MOJE KOČKA NESNÍ VŠECHNO KRMIVO NAJEDNOU?

Na rozdíl od našich tří hlavních jídel za den kočky raději uždibují a rozdělují si příjem potravy do několika malých dávek.
Více

KOČKA A DEHYDRATACE

Vzhledem k původu kočičích druhů kočky příliš nepijí a mají sklon k dehydrataci. Dehydratace nastává tehdy, když kočka ztratí příliš mnoho vody z těla spolu s elektrolyty, které jsou životně důležité pro její tělesné funkce. I když se zdá bezvýznamná, dehydratace, pokud se neléčí, může způsobit závažné zdravotní problémy.
Více

MŮŽE SE MNOU MOJE KOČKA SPÁT?

Kočce se jistě bude pohodlí vaší postele líbit. Pokud se o ně chcete se svou kočičí kamarádkou podělit, zde je několik tipů, aby se všichni dobře vyspali!
Vice

JAKÝ VLIV MÁ KASTRACE NA MOJI KOČKU?

​Kastrace, neboli sterilizace kočky je důležitou součástí úlohy zodpovědného majitele. Pojďme se na ni teď zaměřit!​
Vice

MLUVÍCÍ KOČKA – 2. LEKCE, FEROMONY

Pro člověka mohou být nepostřehnutelné, ale v kočičí komunikaci hrají feromony obrovskou roli. Co to tedy feromony jsou a jak je kočky používají?
Vice

MLUVÍCÍ KOČKA – 1. LEKCE, UŠI

Vzpřímené, přilehlé nebo otočené dozadu... Uši vaší kočky zřetelně vypovídají o jejích pocitech. Naučte se číst jejich signály a porozumíte kočičí řeči!
Vice

KOČIČÍ HRY JAKO POMOC PŘI ÚPRAVĚ HMOTNOSTI

Zdá se vám, že se vaše kočka v poslední době poněkud zakulatila? Máte obavu, že je možná málo aktivní? Zde je náš průvodce k užitečným kočičím hrám, které ji pomohou udržet štíhlou linii.
Vice

JAK SI VYBRAT ZDRAVÉ KOTĚ?

Rozhodli jste se, že adoptujete kotě. To je skvělé! Než se však rozběhnete do útulku, zde je několik tipů, jak se ujistit, že váš budoucí mazlíček bude zdravý.
Vice

JAKÉ HRAČKY JSOU PRO MOJI KOČKU NEJLEPŠÍ?

Ať už hledáte něco, co by vaši kočku zaměstnalo, když je sama, nebo hry, které můžete hrát společně, zde je několik užitečných bodů k výběru hraček pro kočky.
Vice