11+ kočka

PÉČE O KOČKU 11+

V průběhu života kočky se její požadavky na výživu mění. Od věku 11 let lze kočky považovat za seniory a jejich zvyky již nelze považovat za zvyky kočky ve zralém věku. Stárnutí způsobuje v těle kočky přirozené změny, proto je důležité krmit ji vhodným krmivem přizpůsobeným jejímu věku.

​Kočky nad 11 let jsou považovány za seniorní kočky. Pochopení změn organismu způsobených věkem, je klíčem k tomu, abyste vaši kočku udrželi zdravou a šťastnou.

Stárnutí způsobuje v těle vaší kočky přirozené změny. Mohou tím být ovlivněny její buňky a životně důležité orgány, například srdce, ledviny, imunitní systém nebo zažívací trakt. Tudíž to může vést k slabosti a poškození životních funkcí.

Kromě toho začíná být méně aktivní, více se drží doma, její metabolismus se zpomaluje a pro její tělo je stále obtížnější vstřebávat živiny. Může jí tak hrozit progresivní ztráta hmotnosti a kachexie (úbytek svalové hmoty).

​38,5 °C je běžná tělesná teplota kočky. Starší kočky už nedokáží regulovat svou teplotu stejně účinně jako mladší kočky, proto je v zimě udržujte v teple a suchu a v létě naopak v chladu.
​Jak kočka stárne, bude stále méně pružná a péče o srst pro ni bude stále obtížnější. Možná tedy ocení, pokud ji na hůře dosažitelných místech budete kartáčovat častěji než dříve.