Sonia

Regulatory & Scientific Affairs Specialist en Dierenarts @Purina

Složení

Přejděte do sekce >

Termín "hrubý popel" vyjadřuje množství minerálních látek obsažených v našich recepturách, např. vápník, fosfor a hořčík. Uvádění tohoto materiálu vyžaduje nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 767/2009. V žádném případě to neznamená, že výrobek obsahuje přidaný popel.

Představte si plný pytel suchých granulí Purina. Pokud obsah pytle beze zbytku spálíme, většina živin, které výrobek obsahuje – proteiny, tuky a sacharidy – shoří a nezanechá žádné stopy.

Všechno, co zůstane, jsou minerální látky, tj. anorganické látky přítomné v surovinách dané receptury. Termín ""hrubý popel"", podle zmíněného nařízení EU je možné jej nahradit i výrazy ""zbytek po spálení"" nebo ""obsah anorganických látek"", tedy označuje množství minerálních látek v krmivu pro zvířata v zájmovém chovu.

Minerální látky jsou další zásadní kategorií živin, které musí být obsaženy v každé zdravé a vyvážené stravě (např. vápník, fosfor a hořčík). Jsou nezbytné pro správný vývoj a funkci organismu vašeho zvířete. Pomáhají udržovat rovnováhu tělních tekutin a podporují růst silných kostí a zubů.