S nadšením pro vaše miláčky.
Mainská mývalí kočka

Mainská mývalí kočka

Mainská mývalí je největší ze všech plemen koček. Má impozantní svalnaté tělo, dlouhé nohy a nepřehlédnutelný huňatý ocas. Z hranaté hlavy vystupuje čenich a velké, široce posazené uši. Srst je dlouhá a hustá. Podsadu kryjí výrazně lesklé, vodě odolné svrchní chlupy. Srst na hlavě, krku a ramenou je kratší, postupně se prodlužuje na zádech, bocích a ocasu. Na břiše a nohou je huňatá. Krk zdobí límec z dlouhých chlupů, který začíná už u uší (u samců bývá výraznější). Srst na ocase je dlouhá a splývavá. Uši ozvláštňují špičaté chomáčky chlupů. Ty najdeme i na tlapkách, mainské kočky tak vypadají, jako by měly nazuté sněžnice. Existuje více než 30 barevných variant. Oči mohou být zelené, zlaté nebo měděné, u bílých koček se často objevují i modré.

Co je třeba vědět
  • Velmi aktivní a zvídavá kočka
  • Společenská a závislá kočka
  • Upovídaná kočka
  • Kočka větší velikosti
  • Denně
  • Nehypoalergenní kočky
  • Venkovní kočka
  • Kočky vhodné do rodiny s dětmi

Osobnost

Mainské mývalí kočky mají milou povahu, jsou velmi hravé a přátelské. Užívají si lidskou společnost, což z nich dělá oblíbené domácí mazlíčky. Občas se projeví jejich skromný původ, umí si zalézt na nejpodivnější místa. Rády tráví čas venku, milují šplhání a lov, ať už opravdový nebo předstíraný. Známé jsou také svým nádherným hlasem, který připomíná tiché cvrlikání.

Původ

Země původu: USA

Předchůdcem plemene mainská mývalí jsou dlouhosrsté kočky, které v 50. letech 19. století dovezli do amerického státu Maine ze svých cest námořníci. Tyto kočky se pářily s místními krátkosrstými kočkami, jejich potomci byli velcí a statní. Polodlouhá srst a výrazně chlupatý ocas připomínal mývala - odtud právě název Maine Coon, mainská mývalí. Aby kočky odolaly extrémním zimám v Maine, vyvinula se u nich hustá podsada. Speciální výstavy se pro mainské mývalí kočky začaly pořádat už v roce 1860, díky čemuž se plemeno stalo v USA velmi populárním. V roce 1976 bylo oficiálně uznáno a od té doby jeho obliba vzrůstá, a to nejen na americkém kontinentě, ale i v ostatních částech světa.

Zdraví

Výživa

Péče o srst

Plemena koček nejvhodnější pro děti