Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
S nadšením pro vaše miláčky.
Siamská kočka

Siamská kočka

Siamská kočka je středně velké plemeno s dlouhým pružným tělem, které je ladné, ale zároveň svalnaté. Tělo je dobře vyvážené a atletické, nohy štíhlé, tlapky malé a oválné. Hlava při pohledu zepředu připomíná trojúhelník zužující až k jemnému čenichu. Uši jsou velké, špičaté a posazené tak, aby kopírovaly linie trojúhelníku. Modré oči mají orientální tvar. Ocas je dlouhý, zužující se a bez záhybů. Krátká, jemná a přiléhavá srst je převážně světlé barvy s tmavšími intenzivně zbarvenými odznaky, které se rozšiřují pouze do masky obličeje, uší, nohou a ocasu. Siamská kočka se vyskytuje v široké škále barev. Barva očí zůstává u všech barev a kreseb srsti zářivě intenzivní modrá.

Co je třeba vědět
  • Velmi aktivní a zvídavá kočka
  • Společenská a závislá kočka
  • Velmi upovídaná kočka
  • Štíhlá a elegantní kočka
  • Kočka vyžaduje péči o srst jednou týdně
  • Nehypoalergenní kočky
  • Kočka s prostorem chodit ven
  • Mohou potřebovat seznámení před tím, než budou žít s dětmi

Osobnost

Pro siamskou kočku jsou typické dvě věci: nepřehlédnutelný vzhled a nepřeslechnutelný hlas. Jsou společenské, extrovertní a dokáží být extrémně hlučné. Vyžadují pozornost a chtějí být součástí rodiny. Proto nejsou vhodné pro ty, kteří tráví celý den v práci. Řešením je vzít si z jednoho vrhu rovnou dvě koťata. Siamské kočky jsou velmi inteligentní a potřebují zabavit. Hračky a škrabadla jsou základ, rády se naučí i aportovat.

Původ

Země původu: Thajsko (dříve Siam)

Siamskou kočku poznáte skutečně snadno. Toto plemeno pochází z asijské oblasti Siam, dnešního Thajska, kde existuje už stovky let. Legenda říká, že siamské kočky byly posvátné a střežily buddhistické chrámy. Do Evropy se dostaly v 70. letech 19. století. Původní siamské kočky měly klasické černohnědé znaky a krémově zbarvené tělo, západní chovatelé ale s pomocí jiných plemen vyšlechtili více variant. Zajímavé je, že původní siamské kočky měly šilhavé oči a prohnuté ocasy, což se dnes považuje za závažné vady.