S nadšením pro vaše miláčky.
pro plan
Kočka u misky

Kočky s citlivým zažíváním

2 min. čtení
pro plan
Sponzorováno Pro Plan

Postarejte se o báječný život vaší kočky a dopřejte jí krmivo na lepší zažívání bez trávicích problémů.

Krmivo PURINA® PRO PLAN® DELICATE připravené veterináři a odborníky na výživu je kompletní krmivo pro dospělé kočky s citlivým trávením a pro mlsné kočky. Speciálně připravené krmivo, obsahující jedinečnou kombinaci živin DELICATE DIGESTION, která prokazatelně podporuje zdravé trávení díky přírodním prebiotikům. Vysoce chutná receptura s krůtou a dalšími složkami uspokojí i ty nejmlsnější kočky.

Jak vybrat chytrou výživu pro dlouhý a báječný kočičí život?

Věříme, že výživa je tím nejlepším základem pro dlouhý a zdravý život vaší kočky. S využitím síly vědeckých poznatků umožňuje PURINA® PRO PLAN® majitelům koček poskytovat jejich domácím mazlíčkům výživu, která splňuje jejich nutriční nároky a také jim nabízí odborné rady pro každý okamžik a životní etapu kočky.

Kočky jsou masožravci a jejich zažívací trakt a metabolismus je nastaven na zpracovávání živočišných tkání s vysokým obsahem proteinů a tuku. Kočky potřebují některé aminokyseliny a mastné kyseliny, které jsou obsaženy výhradně v živočišných tkáních (např. taurin nebo kyselina arachidonová). To znamená, že kočky se nemohou živit vegetariánskou stravou.

Jaké mohou být příznaky špatného trávení?

Pokud kočka správně netráví potravu, bude mít pravděpodobně jeden z nejčastějších příznaků špatného zažívání, což je nedostatečně zformovaná stolice nebo průjem. Kočka může zvracet, hubnout, mít matnou srst nebo působit apaticky. Pokud si u své kočky povšimnete kteréhokoliv z těchto symptomů a máte podezření, že by mohly souviset se zažíváním, poraďte se s veterinářem.

Jsme přesvědčeni o tom, že v péči o vaši kočku nemůžeme opomenout ani ten nejmenší detail. Kvalita a bezpečnost krmiva pro kočky jsou pro nás nejvyšší prioritou. Každá složka a živina v krmivu je odborně a pečlivě vybraná tak, aby mohla kočce poskytnout smysluplný a vědecky podložený přínos pro zdraví. A dobré zažívání je jednou z nejdůležitějších podmínek pevného zdraví. Trávením a vstřebáváním prospěšných látek z potravy kočky získávají veškeré živiny, které potřebují k tomu, aby byly v dokonalé kondici.

Vysoce kvalitní proteiny kočkám pomáhají udržovat svalovou hmotu, podporují dobrý stav kůže a srsti a jsou zásadní pro optimální funkci imunitního systému. Vyvážená strava pro kočky by také měla obsahovat optimální množství vysoce kvalitních tuků včetně omega‑3 a omega‑6 mastných kyselin, vybrané vlákniny pro lepší zažívání a vitamíny a minerály pro zachování dobrého zdravotního stavu. Důležitým zdrojem energie jsou také dobře stravitelné sacharidy.

Jakou výživu potřebuje citlivá kočka a ta mlsná ji ocení?

Bude-li vaše kočka dostávat mimořádně kvalitní stravu, nepochybně to pomůže vyladit její zažívání. Má‑li vaše kočka citlivé zažívání nebo dokonce mírné zažívací potíže, prospějí jí naše kapsičky a granule pro kočky s citlivým zažíváním řady DELICATE DIGESTION připravené z vybraných zdrojů bílkovin, které snižuje pravděpodobnost vzniku nepříznivé reakce na krmivo. Vysoce chutnou recepturu jistě ocení i mlsné kočky.

Kombinace živin DELICATE DIGESTION podporuje díky obsahu prebiotik zdravé trávení. Zahrnuje recepturu s omezeným počtem zdrojů bílkovin pomáhající zvýšit toleranci krmiva a snížit riziko nepříznivých reakcí na krmivo, recepturu speciálně vytvořenou pro podporu zdraví ledvin a vysoce chutnou recepturu s krůtou a dalšími kvalitními složkami, která uspokojí i ty nejmlsnější kočky.