starší kočka

ONEMOCNĚNÍ U STARŠÍCH KOČEK

Kočky stárnou různou rychlostí v závislosti na životním stylu a životním prostředí, obecně však platí, že do vyššího věku přicházejí asi v 7 letech. Jak tedy můžete zajistit, aby vaše zralá kočka zůstala zdravá?

​Přibližně od 7 let je vaše kočka považován za zralou. Může být obtížné si představit, že stárne, ale to, že si budete vědomi obyčejných nemocí, vám může pomoci zajistit, že zůstane zdravá, a výběrem správného krmiva to můžete jen podpořit. Zralé kočky mají tendenci být méně fyzicky aktivní s tím, jak stárnou, a mohou trpět artritidou, v důsledku čehož jsou také méně čilé. Menší aktivita může znamenat nárůst tělesné hmotnosti, což může zase vést k zánětům kloubů a dalšímu omezení pohyblivosti, čímž se celá situace ještě zhorší. Stárnutí navíc způsobuje přirozené fyziologické změny v těle, které mohou zpomalit metabolismus. Následkem těchto změn spolu s nárůstem tělesné hmotnosti mohou být orgány vaší kočky náchylnější ke změnám, jako jsou například srdeční problémy.

​Odhaduje se, že artritida může postihovat až 60–90 % zralých koček*, proto kočce zajistěte větší pohodlí pomocí měkčího, vypolstrovanějšího pelíšku, a podávejte jí krmivo a vodu na snadno přístupném místě.
​Udržujte ji aktivní! Zapojování kočky do hry je důležité v každém věku. Hraní ji bude udržovat aktivní, se zdravými klouby a správnou hmotností.