S nadšením pro vaše miláčky.
Top 10 Fun Cat Names

Top 10 zábavných jmen pro kočky

5 min. čtení

Když si pořídíte novou kočku, jedna věc vám obvykle zabere více času a přemýšlení než ostatní, a to je výběr jména. Ať už máte rádi zábavná kočičí jména, nebo chcete, aby to byla slovní hříčka, nerdovský odkaz na popkulturu, nebo prostě něco, co zní roztomile, nejlepší je, když je to krátké a sladké! Výběr jména by měl především odrážet vzhled a osobnost vaší kočky, takže s tím začněte. 

Je váš kočičí přítel fanouškem podřimování nebo kopání věcí ze stolu? Vyberte jméno, které tuto zvláštnost odráží. Opravdu neuděláte chybu, když svou kočku pojmenujete nějak jednoduše a vhodně, ale pro případ, že by vám došly nápady, připravili jsme pro vás seznam zábavných kočičích jmen, ze kterých můžete vybírat. Podívejte se na něj a možná z něj načerpáte i nějakou inspiraci.

 

5 zábavných jmen koček

Muffin

Toto jméno je ideální pro huňaté kočky, jako jsou perské nebo ragdoll, protože díky své huňatosti a rozkošnému vzhledu vypadají sladce jako muffin. Nejlepší na tomto jménu je, že ho můžete zdrobňovat na Muffy. I když toto jméno jistě vykouzlí úsměv na tváři každému, získáte tím také nějaké body u svých přátel, kteří jsou fanoušky sladkých dobrot.

Vlasta

Volba zdánlivě lidského jména pro vaši kočku je vtipná sama o sobě, ale zvolit slovní hříčku, která odkazuje na její chlupy připomínající vlasy, znamená jít nad rámec snahy být nejen originální, ale také kreativní. Pro bezsrstou kočku to však není dobrá volba, pokud si ovšem nepotrpíte na ironii, pak do toho rozhodně jděte.

Lizzie

Je vaše kočka stejně odvážná a svobodomyslná jako Lizzie Bennetová, hlavní hrdinka románu Jane Austenové Pýcha a předsudek? Projevte své uznání literárnímu umění a použijte toto jméno pro svého chlupáče, je pravděpodobné, že mu bude odpovídat, protože všechny kočky mají genetické předpoklady k nezávislosti.

Bublina

Jedno z nejlepších zábavných kočičích jmen je Bublina a je skvělé pro kočku, která má ráda všechno bublinkové - ať už jde o její osobnost, nebo o její lásku k vodě (což sice není příliš časté, ale existuje několik koček, které mají tuto zvláštnost). Hodila by se také pro rozpustilou kočku, protože když se jí pokusíte vynadat tím, že naštvaně vyslovíte její jméno, určitě se usmějete. Alternativní přezdívky mohou být Bubba, Bubs nebo Bubzilla.

Holubice

Chcete všechny pořádně zmást? Pojmenujte svou novou kočku něčím, co by je při vyslovení jména vašeho mazlíčka v rozhovoru úplně zmátlo. Holubice by se hodilo pro každou dobrodružnou kočku, která se ráda toulá a skáče ze skříně na stůl stejně ladně jako létající holubice.

 

5 zábavných jmen kocourů

Frodo

Jméno Frodo je oblíbené mezi majiteli domácích mazlíčků po celém světě a je jednoduché a zábavné. Samozřejmě je také oblíbené u všech fanoušků J. R. R. Tolkiena, jejichž největší zábavou je trávit hodiny sledováním nebo opětovným čtením Pána prstenů. Je těžké přesně vysvětlit proč, ale většina lidí se shodne na tom, že kočka jménem Frodo bude s největší pravděpodobností norská lesní, vzhledem k jejich moudré a všímavé povaze, stejně jako k jejich výšce a velikosti. A ano, ačkoli je Frodo zdánlivě malý, říká se, že byl vyšší než většina hobitů, takže o tom není sporu.

Caesar

Pokud váš kocour vládne ve vaší domácnosti a zároveň se neustále chlubí samolibým a nafoukaným chováním, pak by se k němu Caesar hodil dokonale. Se jménem Caesar není spojena jen nadřazenost, ale také věrnost a statečnost, což z něj dělá jedno z nejlepších zábavných kočičích jmen.

A to není všechno. Caesar také znamená "být chlupatý" nebo mít "hlavu plnou vlasů", takže ještě o důvod víc, proč ho vybrat pro svého chlupatého kamaráda.

Churro

Máte sladkou kočičku? Není nad jméno španělského dezertu, které dokonale vystihuje rozkošnou osobnost vaší kočky. A protože se Churros tradičně podávají se skořicí, skvěle by fungovalo i jako složené jméno, například Churro-Skořice, pokud chcete zvolit delší a roztomilejší verzi. Pokud máte zrzavou kočku, toto jméno inspirované jídlem jí bude určitě vyhovovat.

Catsby

Další zábavné slovní hříčky, jméno Catsby, Jay Catsby nebo dokonce Velký Catsby, nepotřebuje další vysvětlení, protože se jistě vybaví každému, kdo má alespoň minimální literární znalosti. Je to skvělá volba pro kočku, která je tajemná, drží se stranou a miluje vše okázalé. Představte si himálajskou kočku, perskou kočku, Main Coon - všechna význačná plemena, která vypadají, jako by neustále něco tajně spřádala.

Žvejkal

Toto jméno nepotřebuje mnoho vysvětlení. Je to jméno vhodné pro labužníka, který miluje své pamlsky víc než cokoli na světě. Může to být také odkaz na Hvězdné války, který poukazuje na slavného chlupáče Chewbaccu, věrného a roztomilého kamaráda, kterého bychom si všichni přáli mít. 

Nyní, když máte na výběr několik zábavných kočičích jmen, se dozvíte vše, co je třeba vědět o tom, jak si poprvé přivést domů kotě.