S nadšením pro vaše miláčky.
Adventuros Sampling

Získejte pro svého miláčka vzorky AdVENTuROS zdarma!

Přečtěte si, jak pozitivně motivovat svého psa.

V článku naleznete nejen zajímavé tipy z oblasti výchovy psů, ale také správné odpovědi na kvízové otázky.

Poté neváhejte, vyplňte formulář níže a získejte zdarma vzorky pochoutek AdVENTuROS s kančí příchutí a AdVENTuROS s bizoní příchutí s brusinkovou šťávou.

Pravidla akce

Jak na pozitivní výchovu?

Podstatou pozitivní výchovy je to, že si pes za pomoci odměňování zafixuje, že je pro něj v určitých situacích výhodné zachovat se žádaným způsobem.

Podstatou výchovy je sekvence spouštěč – chování – následek. Spouštěčem v tomto případě může být povelové slovo a chování akce, kterou pes provede. Následek rozhoduje o tom, zda se chování bude v budoucnu opakovat, nebo ne.

Jak naučit psa přivolání

Zcela zásadním povelem, který by žádný majitel psa neměl podcenit, je přivolání.

  • S výcvikem přivolání začínejte vždy v prostředí bez rušivých vlivů. Nejprve psa odměňujte pochoutkou za to, že reaguje na jméno.
  • Postupně psa přivolávejte k sobě a silně přehrávejte radost z vykonaného povelu. Pochopitelně jej zase odměňte pamlskem.
  • Až uvidíte, že vás pes podstatu přivolání plně chápe, začněte výcvik přesouvat ven a přidávejte rušivé vlivy. Ideální je zpočátku zbytečně nepoužívat povelové slovo. Nechcete, aby si povel Ke mně spojil s očucháváním cizího psa a veselým úprkem do polí!
  • V okamžiku, kdy se uprchlík sám rozhodne přijít, použijte vybraný povel (například Ke mně!) a odměňte psa za jeho vykonání pamlskem AdVENTuROS. Pokud se ve stejné situaci rozčílíte a vyčiníte mu, mohl by si spojit příchod k vám s negativními pocity, což je pochopitelně nežádoucí.

Nezapomeňte dodržovat pravidlo, že podávání pamlsků nesmí výrazně zvýšit doporučený denní nutriční příjem psa. Pochoutky AdVENTuROS s výraznou texturou a čtyřmi neodolatelnými příchutěmi zvěřiny, kančí, krůtí a bizoní svým složením zaručí, že se váš pes bude snažit splnit každý váš povel.