Zara

Senior Veterinarian @Purina

Zara.jpg

JAK SE VYRÁBÍ?

Přejděte do sekce >

Vysoce kvalitní průmyslově zpracovaná krmiva jsou nejbezpečnějším a nejpraktičtějším způsobem, jak uspokojit nutriční nároky našich milovaných mazlíčků, a to v každé životní fázi a v souladu se způsobem jejich života. To je základ dlouhého života ve zdraví.

Nároky na výživu koček a psů se velmi liší od nutričních nároků člověka. Jednotlivé suroviny tudíž musí být v krmivech pro zvířata v určitém poměru. Například kočky nezbytně potřebují živočišné proteiny a nemohou přijímat vegetariánskou stravu. Psi i kočky navíc potřebují různé množství různých živin v závislosti na věku a intenzitě každodenní fyzické aktivity a také na řadě dalších faktorů souvisejících se způsobem života. Uspokojit tyto proměnlivé potřeby doma připravovaným krmivem je obtížné, neboť to vyžaduje hluboké znalosti individuálních fyziologických charakteristik zvířete a jeho nutričních nároků. Existuje tedy reálné riziko, že doma připravovaná krmiva mohou psy nebo kočky ochudit o některé esenciální živiny a mohou mít ve střednědobém i dlouhodobém horizontu negativní vliv na jejich zdraví. Důsledkem mohou být například potíže s hustotou kostí a/nebo různé malformace.

Díky více než devadesáti letům vědeckovýzkumných zkušeností v oblasti výživy domácích mazlíčků a úsilí více než 500 odborníků na výživu a chování zvířat, veterinářů a výzkumných pracovníků na poli potravinářství vyrábíme krmiva, která důsledně poskytují zvířatům vyváženou směs vhodných živin a správné množství energie a která beze zbytku splňují jejich jedinečné nutriční nároky.

Připravujeme také speciální veterinární diety, které jsou k dispozici na doporučení veterinářů. Tato veterinární krmiva pomáhají zvířatům s konkrétními klinickými potížemi. Příklad: pokud má váš pes nebo vaše kočka alergii na určité přísady, můžete využít naše speciálně vyrobené hydrolyzované dietní krmivo, které díky speciální receptuře minimalizuje nežádoucí reakce na potravu. Byl-li vaší kočce diagnostikován diabetes mellitus, můžete jí dávat veterinární krmivo, u něhož bylo vědecky prokázáno, že snižuje množství a frekvenci potřebných injekcí inzulínu.

Používání vysoce kvalitních průmyslově zpracovaných krmiv má také další výhody, např. nižší zdravotní rizika. Díky zpřísněnému výrobnímu procesu a několikanásobné kontrole bezpečnosti od získávání surovin až po skladování produktů můžeme zaručit, že hotové krmivo je pro domácí mazlíčky naprosto bezpečné.