Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
S nadšením pro vaše miláčky.
Pelíšek pro kočky mobile

Vzorky krmiva PRO PLAN® CAT zdarma!

Pošlete nám fotku, kde nejraději pospává vaše kočka a získejte pro ni lahodnou odměnu! Stačí vyplnit formulář.

Z důvodu prodloužení akce budou vzorky rozesílány v průběhu dubna 2024.

Pravidla akce

 

Výběr správného pelíšku pro kočku

Výběr pelíšku pro kočky může být obtížný. A najít ten správný je samozřejmě důležité. Chcete, aby se vaše kotě cítilo při spaní útulně, v teple a šťastně – a chcete, aby kočičí pelíšek byl prostorem, ve kterém se bude cítit doma.

Všichni majitelé musí udělat rozhodnutí a vybrat za kočku. Trik spočívá v tom, že sledujete zvyky své kočky a podle toho vybíráte pelíšek. Připravili jsme pro vás průvodce výběrem nejlepšího pelíšku pro kočky, aby se cítily šťastné, hýčkané a mohly spát jako jeho veličenstvo, kterým se cítí být.

Typy kočičích pelíšků

Protože se kočky rády schoulí a spí, kde se dá, je na trhu k dispozici mnoho různých druhů pelíšků pro kočky. Nedělejte si starosti s tím, který z nich je nejlepší, žádný "nejlepší" pelíšek pro kočky neexistuje. Místo toho si vyberte takový, který vyhovuje preferencím a každodenním zvyklostem vaší kočky. Níže uvádíme několik možností typů pelíšků pro kočky, které můžete najít.

Na co si dát pozor při výběru pelíšku pro kočky

Níže uvádíme seznam faktorů, které byste měli zvážit při výběru nejlepšího pelíšku pro kočku.

  • Materiál

Materiál pelíšku pro kočky je velmi důležitý. Pokud je vaše kočka alergická na určité materiály, ujistěte se, že jste nevybrali nic, co by mohlo její alergii znepříjemnit. Vyberte také materiál, který je vaší kočce příjemný a do kterého se ráda zachumlá. Umělá kožešina a rouno jsou oblíbenou volbou.

  • Vyhřívání

Pokud žijete v místě s chladným podnebím, kde zimy mohou být nepříjemné, zvažte pro svou kočku koupi vyhřívaného pelíšku. Díky tomu bude její tulení o to příjemnější a vy se nebudete muset obávat, že jí bude zima. To je důležité zejména pro starší kočky (jejichž klouby jsou ztuhlé a na které zima působí více) a kočky s řídkou srstí nebo bez srsti (kterým může být větší zima, než si myslíte).

  • Trvanlivost

Nejlepší pelíšky pro kočky jsou ty, které jsou odolné a vydrží škrábání nebo kousání. Pokud investujete do kočičího pelíšku ve stylu nábytku, ujistěte se, že jeho konstrukce je pevná a je nepravděpodobné, že se zhroutí, když v něm bude vaše kotě ležet. To je důležité zejména u pelíšků s okenním bidýlkem, kde může být pád na podlahu extra nepříjemný.

  • Čistitelné

Měli byste investovat do pelíšku, který lze snadno čistit; nechcete kočičí pelíšek měnit příliš často, ale chcete, aby vaše kočka spala v čistém prostředí. Většinu kočičích pelíšků lze prát v pračce. Některé, jako například pelíšky ve stylu nábytku, mají látku, kterou můžete buď vyměnit, nebo kterou můžete vyjmout a vyprat. Možná také budete chtít zvolit materiál, který nezachycuje zvířecí chlupy, abyste je mohli snadněji odstranit!

  • Umístění

Při výběru nejvhodnějšího pelíšku pro kočku je třeba brát v úvahu především následující: kde vaše kočka nejraději spí? To pravděpodobně určí, který pelíšek pro kočky je pro vaši kočku vhodný. Pokud vaše kočka ráda usíná s výhledem, pak je pelíšek pro kočky u okna skvělou volbou. Pokud ráda spí na vyvýšených místech, pak je dobrým nápadem pelíšek pro kočky se šplhací věží. Stačí se řídit preferencemi vaší kočky a vybrat pelíšek, který si zamiluje.

  • Styl

Vyberte kočičí pelíšek, který se hodí k interiéru vašeho domu. Nechcete mít kočičí pelíšek, který by vyčníval jako pěst na oko – pelíšek by měl být součástí interiéru. Jakmile se rozhodnete, kam pelíšek pro kočky umístíte, ujistěte se, že jste vybrali pelíšek správné velikosti. Nechcete si ho přece přinést domů a zjistit, že se tam nevejde!

Sampling Cat unor

Další úvahy při výběru pelíšku pro kočky

  • Při výběru kočičího pelíšku můžete také zvážit další faktory, jako je věk a nemoci.
  • Starší kočky například nemohou tak dobře skákat, protože je bolí klouby a jejich tělo je ztuhlejší. Vyvýšený kočičí pelíšek pak není dobrý nápad, takže to by ze seznamu vyřadilo okenní bidýlka nebo kočičí věže. A koťatům by se neměly dávat kočičí pelíšky se spoustou provázků nebo korálků, protože je mohou rozkousat a spolknout, což je velmi nebezpečné.
  • Při výběru nejlepšího kočičího pelíšku se jednoduše nechte vést svou kočkou – a určitě se rozhodnete správně.