Jak předcházet zažívacím potížím u koček

Dobré zažívání je jednou z podmínek pevného zdraví. Trávením a vstřebáváním prospěšných látek z potravy kočky získávají veškeré živiny, které potřebují k tomu, aby byly v dokonalé kondici.

Příznaky špatného trávení

Příznaky špatného trávení
 

Pokud kočka správně netráví potravu, bude mít pravděpodobně jeden z nejčastějších příznaků špatného zažívání, což je nedostatečně zformovaná stolice nebo průjem. Kočka může zvracet, hubnout, mít matnou srst nebo působit apaticky. Pokud si u své kočky povšimnete kteréhokoliv z těchto symptomů a máte podezření, že by mohly souviset se zažíváním, poraďte se s veterinářem.

Čím kočku krmit?
 

Kočky jsou masožravci a celé jejich tělo je tomu přizpůsobeno. Zuby jsou určeny k tomu, aby zachytili a trhaly kořist, zažívací trakt a metabolismus je nastaven na zpracovávání živočišných tkání s vysokým obsahem proteinů a tuku.

Kočky potřebují některé aminokyseliny a mastné kyseliny, které jsou obsaženy výhradně v živočišných tkáních (např. taurin nebo kyselina arachidonová). To znamená, že kočky se nemohou živit vegetariánskou stravou.

Vysoce kvalitní proteiny kočkám pomáhají udržovat svalovou hmotu, podporují dobrý stav kůže a srsti a jsou zásadní pro optimální funkci imunitního systému. Vyvážená strava pro kočky by také měla obsahovat optimální množství vysoce kvalitních tuků včetně omega-3 a omega-6 mastných kyselin, vybrané vlákniny pro lepší zažívání a vitamíny a minerály pro zachování dobrého zdravotního stavu. Důležitým zdrojem energie jsou také dobře stravitelné sacharidy.

Čím kočku krmit?

Jak předcházet zažívacím potížím u koček
 

Bude-li vaše kočka dostávat mimořádně kvalitní stravu, nepochybně to pomůže vyladit její zažívání. Má-li vaše kočka citlivé zažívání nebo dokonce mírné zažívací potíže, prospěje jí strava s následujícími parametry:

  • Mimořádně kvalitní a stravitelné přísady pro snížení zátěže střeva
  • Vybrané zdroje proteinů pro snížení rizika nežádoucích gastrointestinálních reakcí
  • Dobře stravitelné proteiny pro zvýšení snášenlivosti stravy
  • Prebiotika pro zlepšení mikrobiální rovnováhy ve střevě
  • Vláknina podporující střevní buňky a usnadňující průchod tráveniny střevem

Výhody prospěšných bakterií
 

Zažívání koček je možné podpořit také probiotiky (živé prospěšné bakterie). Zeptejte se svého veterinárního lékaře na dietní krmivo PURINA® PRO PLAN® VETERINARY DIETS Feline FortiFlora® , které prokazatelně zlepšuje stav střev a zajišťuje rovnováhu střevní mikroflóry u koček (zejména ve stresových situacích). Bylo také prokázáno, že toto krmivo zlepšuje kvalitu trusu u koťat.

Podělte se o to se svými přáteli

ShareEmailtwitterFB