Dopřejte svému mazlíčkovi ten nejlepší start do života


Všechna rozhodnutí, která uděláte od první chvíle, kdy si svého mazlíčka přivedete domů, pomohou ovlivnit jeho zdraví a štěstí na celý život. V PURINA® PRO PLAN® jsme tu od toho, abychom podpořili každý váš krok - s odborným poradenstvím v oblasti všestranné péče, jakož i stravy vědecky přizpůsobené měnícím se nutričním potřebám vašeho domácího mazlíčka.

 

90 LET PRŮKOPNICKÉHO VĚDECKÉHO VÝZKUMU V OBLASTI VÝŽIVY

0-3 měsíce: čas strávený s matkou

První měsíce života patří k těm nejdůležitějším pro mentální a emoční rozvoj kotěte. Veterinární lékaři doporučují, aby koťata strávila alespoň prvních osm týdnů vzájemnou socializací se sourozenci a učením se od matky.

Jedinečné nároky kotěte na výživu

V jednotlivých obdobích života jsou nutriční nároky kočky výrazně odlišné. PURINA® PRO PLAN® JUNIOR obsahuje pečlivě zvolené živiny pro podporu zdravého růstu a posílení přirozené obranyschopnosti již v útlém věku. Krmivo obsahuje:

• Vysoký obsah proteinů pro podporu zdravého růstu
• Kolostrum – první mateřské mléko – bohaté na protilátky a podporující silný imunitní systém
• Směs živin OPTISTART, jež prokazatelně zlepšuje stav střev koťat a mírní podráždění žaludku

Budu muset kotě učit návykům souvisejícím s vyprazdňováním?

Na rozdíl od štěňat koťata zpravidla nepotřebují, aby je majitel učil návykům souvisejícím s vyprazdňováním. Zpravidla se to naučí od své matky ve věku okolo 3-4 týdnů.

Nezapomeňte:

Zaregistrujte se u veterinárního lékaře v místě svého bydliště a proberte s ním, jaká očkování bude kotě potřebovat.

3-6 měsíců: Setkání s novou rodinou

Kotě je nyní připraveno připojit se k vaší rodině a začít poznávat nový domov. Než se tak stane, ujistěte se, že je domácnost pro kotě bezpečná. Koťata jsou velmi zvídavá a milují prozkoumávání, proto zajistěte, aby je v novém prostředí nic neohrožovalo.

Zapojení nového kotěte do chodu domácnosti

Pro kotě může být navykání na nový domov velmi náročným zážitkem. Doporučujeme ukázat mu pelíšek, hračky, misku s krmením a vodou a kočičí záchod hned po příjezdu – a ponechat mu také dostatek času a prostoru, aby se uklidnilo.

Je vhodné nechat kotě vykastrovat?

Kočky pohlavně dospívají ve věku 5-9 měsíců. Je tedy důležité probrat kastraci s veterinárním lékařem předem. Jde o zákrok, který se ve veterinárních ordinacích provádí zcela běžně. Kastrace brání nechtěnému zabřeznutí i změnám chování, jež bývají spojeny s pohlavním dospíváním koček (např. zvýšená agresivita).

Nezapomeňte:

Zeptejte se svého veterinárního lékaře na čipování.

6-9 měsíců: Rychlý růst

Kotě začíná pohlavně dospívat. Přestože v tomto věku mohou být koťata již velmi podobná dospělým kočkám, stále potřebují kotěcí krmivo s přizpůsobeným složením pro podporu zdravého vývinu.

Podpořte zdraví svého kotěte pomocí probiotik

Koťatům mohou – stejně jako lidem – prospívat probiotické přípravky s živými bakteriálními kulturami, např. PURINA® PRO PLAN® VETERINARY DIETS Feline FortiFlora®.

Malým množstvím přípravku FortiFlora® se posype běžné krmivo pro koťata. FortiFlora® pomáhá udržovat rovnováhu střevní mikroflóry, což prospívá stavu střev a zlepšuje kvalitu stolice. Má také prokazatelně kladný vliv na imunitní systém.

Jak předcházet zamoření blechami?

Existuje mnoho různých parazitů, kteří způsobují potíže zvířatům i lidem. Poraďte se s veterinárním lékařem ohledně způsobů ochrany před klíšťaty, blechami a dalšími parazity.

Nezapomeňte:

Naučte kotě snášet pravidelné kartáčování.

9-12 měsíců: Dosažení dospělosti

Během prvních 12 měsíců života se velikost kotěte zvýší až čtyřicetinásobně. Jelikož v této době pomalu končí hlavní období růstu, je čas přejít na krmivo se složením přizpůsobeným nárokům dospělých koček.

Vyhledat nejvhodnější krmivo pro dospělou kočku

Jen málo věcí má tak výrazný dopad na to, jak se kočce v dlouhodobém měřítku povede, jako krmivo, které zvolíte. Veterináři a výzkumníci PURINA® PRO PLAN® vyvinuli sortiment krmiv přizpůsobených kočkám v různých obdobích života a s rozdílnými způsoby chování. Zeptejte se veterinárního lékaře na správné krmivo pro vaši kočku – anebo si prohlédněte sortiment pro dospělé kočky zde.