Klíčová stádia života

Klíčová stádia života

Péče o psa v jednotlivých stádiích jeho života

Klíčová stádia života

Krmení štěněte

Vaše štěně je zatím úplně maličké, během velmi krátké doby však jako zázrakem vyroste! Za pouhých 12 měsíců (u větších plemen až 24 měsíců) ze štěněte vyroste zcela vyvinutý dospělý pes.
Další informace

Jak si vybrat to správné štěně

Je skvělé, že štěněti můžete poskytnout klidné a láskyplné zázemí. Poté, co jste si vybrali plemeno, které bude nejlépe vyhovovat vašemu životnímu stylu, je dalším krokem hledání kvalitního útulku nebo odpovědného chovatele, kde si vyberete vhodné štěně.
Další informace

Výcvik štěněte

Ve všem tom vzrušení kolem příchodu nového člena do rodiny nesmíte zapomenout na to, že je třeba začít s výcvikem štěněte co nejdříve. Čím dříve štěně naučíte vhodným návykům, tím lépe spolu budete v budoucnu vycházet. Štěně bude rozumět základním povelům a naučí se dodržovat domácí pravidla.
Další informace

Péče o starší psy

Starší psi v tomto věku začínají šedivět a jsou celkově o něco pomalejší – vzhledem k přibývajícím letem je to zcela normální.
Další informace

Kdy pes dosáhne "seniorského" věku?

Stejně jako u našich blízkých, i v případě našeho psa neradi myslíme na to, že stojí na prahu stáří. Kromě několika šedivých chlupů váš mazlíček nemusí navenek vykazovat žádné příznaky stárnutí.
Další informace

Jak a čím krmit starší psy

Zhruba ve věku sedmi let – u velkých plemen o něco dříve (5-6 let), u malých plemen naopak později (přibližně 9 let) – můžeme o psovi říci, že přichází do let.
Další informace

Rozpoznávání příznaků březosti u fen

Představa, že u vás za nějakou dobu uslyšíte cupitání maličkých psích tlapek, je vzrušující pro vás i pro vaši fenku. Rozpoznat, že fena je březí, však není vždy snadné.
Další informace