O krmivech pro zvířata hodně přemýšlíme. Jaká je naše filozofie v oblasti výživy?

Zvířata do vašeho života vnášejí spoustu radosti – a radost pochopitelně dělají i nám. Jsou součástí rodiny, a proto je přirozené, že pro ně chceme jen to nejlepší. Právě proto se naše společnost již 85 let věnuje přípravě výživných a vysoce kvalitních krmiv, díky nimž mohou kočky a psi žít déle ve zdraví a spokojenosti.

Jako společnost s vedoucím postavením na trhu s krmivy pro zvířata víme již dlouho, že správná výživa může zvířatům opravdu pomoci žít déle ve zdraví. S naším silným týmem PURINA®, který čítá na 400 odborníků na výživu, výzkumných pracovníků, veterinářů a specialistů na chování zvířat, neustále usilujeme o zvyšování úrovně výživy domácích mazlíčků. Jak toho chceme dosáhnout? Pojďme se na to podívat!

1

Naším cílem není plnit standardy, my je chceme překonávat

Možná vás to překvapí, ale receptury krmiv pro zvířata podléhají přísnějším normám než většina potravin pro lidskou spotřebu. Důvodem je skutečnost, že krmiva představují 100 % veškeré stravy domácích zvířat. Musí proto obsahovat všechny živiny, které zvířata potřebují, aby se cítila dobře a byla zdravá. Proto jsou krmiva pro zvířata často označována jako "kompletní a vyvážená".

Jako milovníci zvířat a dlouholetí členové Evropské federace výrobců krmiv pro domácí mazlíčky (FEDIAF) velmi pečlivě dbáme na kvalitu všech produktů, které vyrábíme, a jsme na ně také náležitě hrdí. Z toho důvodu všechna naše krmiva beze zbytku splňují veškeré standardní požadavky a řada z nich je dokonce překonává.

2

Odlišujeme se silným důrazem na detail

Vybrat správné krmivo pro zvíře je skutečně tvrdý oříšek. Obsahuje zvolené krmivo všechny živiny, které zvíře potřebuje? Byly provedeny testy potvrzující "bezpečnost" krmiva? Bude zvířeti krmivo chutnat? Těmto obavám velmi dobře rozumíme, neboť většina z nás má doma vlastní zvíře.

Naším přáním je, aby majitelé zvířat mohli zcela důvěřovat kvalitě našich produktů. Proto často děláme ještě řadu věcí navíc, abychom zajistili, že naše receptury budou bezpečné, výživné a chutné. A právě proto sestává náš proces zajištění kvality z více než 50 kroků. Stejně jako vám, i nám záleží na tom, aby se nic nezanedbalo, pokud jde o zdraví a spokojenost zvířat!

Čtěte dál, pokud se chcete dozvědět více o tom, co děláme, abychom zajistili, že naše výrobky splňují ty nejnáročnější standardy.

3

Hledání rovnováhy

Je nám jasné, že chcete svému zvířeti poskytnout vyváženou a výživnou stravu, která mu bude prospívat. Zároveň však víme, že nemá smysl vyrábět krmiva, která sice budou mít nejvyšší kvalitu na trhu, ale zvířata je nebudou jíst. A pokud je jíst budou, nepochutnají si na nich nebo pro ně budou natolik nestravitelná, že z nich nezískají živiny, které nutně potřebují.

Pokud tedy ve fázi vývoje receptury zjistíme, že kočky nad krmivem ohrnují nos, anebo že je krmivo pro některé psy nestravitelné, okamžitě se vracíme zpět na začátek. Jelikož milujeme zvířata a uvědomujeme si, jakou radost vnáší do našich životů, snažíme se jim poskytovat stravu, která pro ně bude prospěšná.

4

Pečlivá příprava

V oblasti péče o zvířata se nespokojíme s tím, co je v našem odvětví obecně známo – chceme sami zjišťovat důležitá fakta. A právě díky tomu jsme se stali v celosvětovém měřítku nejvýznamnější společností realizující výzkumné studie v oblasti výživy domácích mazlíčků.

Zabýváme se širokou škálou problémů, od příčin obezity až po nové trendy a objevy v oblasti výživy lidí. Naším posláním je mimo jiné obohacovat život domácích mazlíčků (a také lidí, kteří je milují) a pomáhat jim prožít dlouhý život ve zdraví.

5

Vidíme věci v širších souvislostech

Velmi dobře víme, že ani ty nejkvalitnější přísady "nefungují" samy o sobě; jejich účinky se vzájemně podporují a posilují. Pečlivě připravená směs živin je proto daleko stravitelnější a účinnější než jedna jediná přísada.

Nezaměřujeme se proto na jednotlivé přísady, ale snažíme se vidět věci v širších souvislostech – ptáme se, jak mohou různé kombinace živin prospívat zdraví zvířat. Díky tomuto přístupu jsme učinili řadu průlomových objevů, včetně zjištění, že celozrnné obiloviny mohou být doplňkem zdrojů bílkovin jako jsou maso, ryby a sója, a zároveň podporovat zdravé zažívání.