Kounawit

Petfood Raw Materials Specialist @Purina

Složení

Přejděte do sekce >

Ano, používáme umělá barviva. Stejně jako při výrobě potravin určených k lidské spotřebě používáme barviva i při výrobě krmiv, aby jejich vzhled vzbuzoval u zvířat apetit. Do některých našich výrobků přidáváme velmi malé množství přírodních a umělých barviv. Jejich používání je přísně regulováno předpisy Evropské unie a pro zvířata jsou naprosto bezpečná. Jelikož spotřebitelé v poslední době častěji požadují, aby se do potravin umělá barviva nepřidávala, rozhodli jsme se postupně do roku 2020 z našich hlavních receptur tyto látky vyřadit. U pamlsků toho chceme dosáhnout do roku 2023.

Krmiva pro domácí mazlíčky stejně jako potraviny určené k lidské spotřebě podléhají přísné regulaci. To znamená, že veškeré použité doplňkové látky, včetně umělých a přírodních potravinářských barviv, jsou přísně kontrolovány a regulovány v souladu s legislativou Evropské unie v oblasti bezpečnosti potravin. Studie zaměřené na používání potravinářských barviv doposud nevedly k žádným obavám o zdraví domácí mazlíčků.

Proč je tedy používáme? Víme, že většina majitelů při výběru krmiva myslí na to, aby krmivo u jejich mazlíčků vzbuzovalo chuť i svým vzhledem. Během výrobního procesu může krmivo pro zvířata ztratit barvu a barviva mohou napomoci tomu, že vzhled krmiva je lákavější a konzistentnější.

Zároveň si však uvědomujeme, že stejně jako lidé nechtějí konzumovat barviva v potravinách, nechtějí je ani v krmivech, které dávají svým mazlíčkům. Proto jsme se odhodlali upravit naše receptury a nahradit v nich umělá barviva barvivy přírodními. U Purina FRISKIES to chceme provést do roku 2020, u všech pamlsků a přesnídávek, které vyrábíme, pak do roku 2023.

Závazek společnosti Purina nepoužívat umělá barviva v krmivech si můžete prostudovat zde.