Sonia

Regulatory & Scientific Affairs Specialist en Dierenarts @Purina

img_sonia

Složení

Přejděte do sekce >

Krmiva Purina jsou plná chutných a výživných přísad a surovin, které si váš domácí mazlíček zamiluje. Jsou to suroviny živočišného původu, které jsou skvělým zdrojem proteinů a minerálních látek, dále suroviny rostlinného původu a konečně doplňkové látky, které například pomáhají uchovat vysokou kvalitu krmiv. Naše krmiva pro domácí mazlíčky jsou zaručeně kompletní a vyvážená, takže se můžete spolehnout, že váš mazlíček v každé misce dostává všechny potřebné živiny ve správném poměru.

Pokud vás zajímá, co obsahuje konkrétní krmivo, odpověď najdete na etiketě daného produktu. Na etiketě je uvedeno složení našich výrobků. Vzhledem k tomu, že označování produktů se řídí požadavky evropské legislativy, popis složení může někdy působit poněkud sofistikovaně a nemusí být vždy zcela srozumitelný.

Chcete-li se dozvědět více o tom, co obsahují krmiva Purina, rádi vám poskytneme srozumitelné informace.

Krmiva Purina pro domácí mazlíčky obsahují vyváženou kombinaci těchto složek asurovin:

•Suroviny ŽIVOČIŠNÉHO původu:např. kuřecí, hovězí,vepřové a jehněčí maso,losos,tuňák…– zdroje vysoce kvalitního proteinu.Na etiketách se často uvádí "maso a výrobky živočišného původu" nebo "ryby a výrobky zryb". Tyto suroviny se také označují jako vedlejší produkty a jedná se o části zvířat, které jsou sice schváleny k lidské spotřebě, nejsou k ní však primárně určeny. Důvodem je například nízká spotřebitelská poptávka (např. játra se nekonzumují ve všech zemích) nebo vzhled dané suroviny. Tyto typy surovin jsou však vynikajícím zdrojem živin. Obsahují například velké množství proteinů a aminokyseliny a domácím mazlíčkům velmi chutnají.

V této skupině přísad najdeme také rybí tuk, který je bohatý na mastné kyseliny (např. Omega-3); vejce a výrobky z vajec, které jsou zdrojem proteinů; a mléko a mléčné výrobky obsahující vitamíny a minerální látky prospěšné pro kosti a zuby.

•Suroviny ROSTLINNÉHO původu se dělí do tří kategorií:

a)Zelenina– např. mrkev, fazolové lusky, lilky a batáty, ale také výrobky rostlinného původu, jako jsou cukrovarské řízky. Jsou zdrojem vlákniny, minerálních látek a vitamínů.

b)Luštěniny,např. hrách, jsou zdrojem vysoce kvalitního proteinu.

c)Obiloviny– např. kukuřice, rýže, oves, pšenice a ječmen. Tyto suroviny jsou především zdrojem sacharidů, které dodávají organismu energii, obsahují však také protein a vlákniny, které podporují zažívání.

Minerální látky jsou esenciální třídou živin, které musí být obsaženy v každé zdravé a vyvážené stravě (např. vápník, fosfor a hořčík). Jsou nezbytné pro správný vývoj a funkci organismu vašeho mazlíčka. Podílejí se na udržování rovnováhy tělních tekutin a štěpení potravy na energii. Podporují růst silných kostí a zubů.

Doplňkové látky dělíme do tří skupin:

-Nutriční doplňkové látky ve stravě psů a koček tyto látky nesmí chybět, neboť podporují řadu životně důležitých funkcí organismu. Tyto sloučeniny zahrnují vitamíny a aminokyseliny, ale také látky obsahující tzv. stopové prvky, jako je monohydrát síranu železnatého (zdroj železa) nebo jodičnan vápenatý bezvodý (zdroj jódu).

-Technologické doplňkové látky– jedná se mimo jiné o antioxidanty, konzervanty a stabilizátory, tedy sloučeniny, které pomáhají uchovávat chuť a bezpečnost potravin.

-Senzorické doplňkové látky– např. barviva a aromatické látky, které se do produktů přidávají s cílem zajistit požadovanou chuť, barvu a texturu.

Je důležité si uvědomit, že stejně jako u potravin určených pro člověka jsou všechny doplňkové látky používané v krmivech pro domácí mazlíčky bezpečné. Jsou povoleny a regulovány legislativou EU.

Kromě zmiňovaných surovin do našich krmiv vkládáme vědeckou erudici společnosti Purina. Díky více než 90 letům úsilí, které naši veterináři a odborníci na výživu věnují vědeckému výzkumu a vývoji, a díky energii, již čerpáme z naší oddanosti domácím zvířatům, vyvíjíme produkty, které výrazně mění k lepšímu životy našich mazlíčků a pomáhají jim uchovat si zdraví.

Například nutriční receptura Bifensis v krmivech Purina ONE spoléhá na blahodárný vliv bakterií. Bylo vědecky prokázáno, že tyto bakterie posilují přirozenou obranyschopnost koček. Sortiment krmiv Purina Pro Plan také nabízí širokou škálu nutričních přínosů, které podporují dlouhodobě dobrý zdravotní stav vašich mazlíčků. Tato krmiva mimo jiné posilují imunitu a zlepšují mentální kondici a paměť.

Zásadním faktorem je také schopnost ve správném poměru zkombinovat různé přísady, aby byla krmiva kompletní a vyvážená. Váš mazlíček je totiž bude dostávat po celý život. Důležitou podmínkou vysoké kvality hotových výrobků a nutriční vyváženosti krmiv, což má pozitivní vliv na zdraví vašeho mazlíčka, jsou optimální výrobní postupy, jež uchovávají vysokou kvalitu jednotlivých surovin.

Proto vždy doporučujeme, abyste si vybírali značky od známých společností, které mají za sebou důvěryhodné výsledky na poli vědy a výzkumu, neboť krmivo má zásadní vliv na zdraví a délku dožití zvířat.