Kounawit

Petfood Raw Materials Specialist @Purina

Složení

Přejděte do sekce >

Ano, přidáváme. Doplňkové látky uchovávají kvalitu našich krmiv pro zvířata od dne výroby až do doporučeného data spotřeby. Mezi doplňkové látky se řadí i vitamíny, díky nimž jsou krmiva pro vaše mazlíčky kompletní a vyvážená.

Doplňkové látky používáme, protože jsou nezbytné k tomu, aby byly naše výrobky kompletní, vyvážené a pro zvířata bezpečné.

Mezi doplňkové látky patří vitamíny, konzervanty, enzymy, stopové prvky a antioxidanty, které mají důležité funkce, včetně integrace mikroživin nebo konzervace. Doplňkové látky dělíme do tří skupin:

  • Nutriční: doplňkové látky, které podporují řadu životně důležitých funkcí organismu (např. vitamíny)
  • Technologické: doplňkové látky, které pomáhají uchovávat chuť a bezpečnost potravin v průběhu času (např. antioxidanty)
  • Senzorické: doplňkové látky, které se do produktů přidávají s cílem zajistit požadovanou chuť, barvu a texturu (např. barviva)

Veškeré doplňkové látky, které přidáváme do našich výrobků, jsou regulované a přísně kontrolované v souladu s přísnou evropskou legislativou – tyto látky najdete i v potravinách určených k lidské spotřebě. Jejich bezpečnost je jednoznačně prokázána. Poté, co projdou bezpečnostními testy, je jim na dobu 10 let přiděleno číslo "E" ("E" jako Evropa). Po skončení desetileté lhůty musí každá doplňková látka projít procesem opětovné registrace.