Kounawit

Petfood Raw Materials Specialist @Purina

img_kounawit.jpg

Složení

Přejděte do sekce >

Glycerol a propylenglykol se běžně přidávají do potravin k lidské spotřebě i do krmiv pro zvířata. Jejich používání je regulováno legislativou s cílem zajistit naprostou bezpečnost. Jejich hlavní funkcí je zajistit bezpečnost potravin a krmiv, u nichž je žádoucí vysoký obsah vlhkosti.

Zákazníci mají zájem o produkty, které se vyznačují inovativní texturou a chutí, která bude vyhovovat jejich domácím mazlíčkům. Při výrobě produktů, u nichž je žádoucí, aby je mohla zvířata žvýkat, se používá glycerol a propylenglykol.

Glycerol:
Evropská legislativa umožňuje použití glycerolu jako zvlhčovadla (látka, která udržuje vlhkost) v krmivech pro zvířata v zájmových chovech. Glycerol udržuje vodu v krmivu, zabraňuje jeho vysychání a uchovává požadovanou konzistenci.
Glycerol je obsažen například v krmivu Purina Friskies Crock & Soft, kde kolem jednotlivých kousků tvoří jakousi bariéru, která je udržuje v měkkém stavu (stupeň měkkosti se časem mění). Glycerol také brání vlhnutí granulí vlivem vlhkosti z prostředí. Granule tak zůstávají křupavé a snižuje se riziko, že zplesniví.

Propylenglykol:
Propylenglykol je organická sloučenina, která má také zvlhčující vlastnosti. Běžně se přidává do potravin, které denně konzumujeme, např. mražené dezerty, cukrovinky a předem připravené směsi na pečení koláčů.

Propylenglykol nezaměňujme s prudce jedovatým etylenglykolem (je obsažen v nemrznoucích směsích). Propylenglykol má odlišnou molekulární strukturu a má tudíž jiný účinek na zdraví lidí a zvířat.

Platná evropská legislativa povoluje použití propylenglykolu v krmivech pro psy. Propylenglykol je obsažen například v krmivu Purina PRO PLAN Duo Délice, kde kolem křehkých kousků tvoří bariéru, která udržuje jejich měkkost (opět je třeba připomenout, že stupeň měkkosti se časem mění).

Ve společnosti Purina striktně dodržujeme maximální limity povolené zákonem, abychom mohli zaručit, že naše produkty jsou pro všechna zvířata naprosto bezpečná.

inside and outside