Phil

Sourcing Manager @Purina

Složení

Přejděte do sekce >

Naprostá většina surovin (přes 90 %), které používáme při přípravě našich výrobků prodávaných a vyráběných v Evropě, pochází z evropských zdrojů. Pouze v případě, že se zde příslušné materiály nevyrábí, nebo nejsou k dispozici v dostatečném množství, dovážíme je z mimoevropských zemí.

Purina vyrábí širokou škálu produktů, které obsahují řadu surovin, které pochopitelně mohou pocházet z různých míst, a to podle toho, kde se daná surovina pěstuje nebo vyrábí či kde se nachází náš výrobní podnik. Nicméně většina výrobků, které prodáváme v Evropě, se také v Evropě vyrábí. Více než 90 % našich surovin také pochází z Evropy. Jedinou výjimkou jsou případy, kdy se daný materiál v Evropě nevyrábí nebo není k dispozici v potřebném množství. Příklad: 99 % našich masných surovin pochází z Evropy, občas však musíme dovézt maso z Brazílie, Austrálie nebo Nového Zélandu. Vzhledem k tomu, že v Evropě se nepěstuje takové množství sóji, které by pokrylo naši potřebu, musíme ji dovážet z mimoevropských zemí.

Ať už naše suroviny pochází odkudkoliv, jednu věc mají společnou: spolupracujeme výhradně s dodavateli, kteří dodržují naše standardy bezpečnosti a kvality potravin. Díky tomu máme jistotu, že používáme pouze vysoce kvalitní a bezpečné suroviny.

Závěrem je třeba připomenout, že se usilovně snažíme odebírat suroviny od dodavatelů, kteří mají sídlo blízko našich výrobních provozů, abychom minimalizovali dopad naší činnosti na životní prostředí a podporovali místní ekonomiku.