Jean Christophe

Senior Pet Nutritionist and Regulatory Affairs Specialist @Purina

Jean Christophe.jpg

Složení

Přejděte do sekce >

"Vedlejší produkty živočišného původu" nebo "maso a výrobky živočišného původu" jsou suroviny, které podléhají veterinárnímu dozoru a jsou schváleny k lidské spotřebě. Při výrobě potravin určených k lidské spotřebě se však tyto suroviny z různých důvodů příliš nepoužívají (např. vzhled, typ materiálu, nízká poptávka spotřebitelů…). V žádném případě se nejedná o suroviny podřadné kvality. Naopak, tyto suroviny mají vysokou nutriční hodnotu a kromě jiného obsahují velké množství proteinů, které zvířata potřebují a navíc jim chutnají. Máme tudíž mnoho dobrých důvodů tyto suroviny používat.

Naše produkty obsahují maso a výrobky živočišného původu, které pochází z odvětví výroby potravin určených k lidské spotřebě. Jedná se o různé typy masa a tkáně, jako jsou plíce, ledviny a játra. Vše pochopitelně pochází pouze ze zvířat, jejichž zpracování bylo schváleno k lidské spotřebě.

Vedlejší produkty, které Purina používá, jsou vybírány speciálně kvůli jejich výživovým charakteristikám. Ve volné přírodě často zvířata tyto části těl kořisti instinktivně konzumují jako první, neboť obsahují velké množství nezbytných živin. I v lidské stravě mají tyto ingredience své místo (například játra nebo ledvinky...) a pokrmy z nich jsou dokonce považovány za vrchol kulinářství.

Vedlejší produkty živočišného původu jsou pro vašeho mazlíčka nejen nutričně prospěšné, ale také si na nich pochutná. Pro psy a kočky jsou snadno stravitelné a poskytují celou řadu živin, jako jsou esenciální aminokyseliny, vitamíny, minerální látky a tuky, které vašemu mazlíčkovi dodají energii a pomohu mu uchovat si dobré zdraví a životní pohodu.

Vedlejší produkty živočišného původu ve skutečnosti vašemu mazlíčkovi poskytnou více živin než maso v podobě čisté svaloviny, které máme v oblibě my lidé. Například ledviny a játra mohou obsahovat až desetinásobek vitamínu B2 (riboflavinu) než libové maso.

Celkově shrnuto, přidávání vedlejších produktů živočišného původu do krmiv není pouze bezpečné, ale je to také pro zvířata z hlediska výživy velmi zdravé. Navíc to pomáhá omezovat plýtvání potravinami.

Purina používá pouze kvalitní vedlejší produkty živočišného původu a přísně dodržuje závazné pokyny Evropské federace výrobců krmiv pro domácí zvířata (FEDIAF) a předpisy Evropské unie.