S nadšením pro vaše miláčky.
17 nejlepších zlatých psů, které můžete přivítat do rodiny

17 nejlepších zlatých psů, které můžete přivítat do rodiny

2 min. čtení

Objevte jedny z nejkrásnějších štěňat díky našemu výběru plemen psů se zlatou srstí. Od kaštanových odstínů až po zrzavý a sytý mahagon – tady najdete ty nejlepší společníky se zářivým kožichem, na kterém můžete oči nechat.

Kokršpaněl

Kokršpanělé se vyskytují v mnoha krásných odstínech od světle krémové až po černou. A pokud milujete zlaté psy, máte štěstí. Nádherné zrzavé odstíny jsou běžné i v rodině kokršpanělů. Pokud máte důvěryhodný psí salon, který můžete pravidelně navštěvovat, a uděláte si každý den několik minut na kartáčování, máte jistotu, že zlatý člen vaší rodiny bude vypadat stále dobře.

Jezevčík

Tento malý chlapík je úžasný společník a jedno z nejkrásnějších zrzavých psích plemen. Jezevčíci se vyskytují v mnoha barevných variantách, a to ve dvou hlavních odstínech srsti. Ale jsou to právě ti se zlatou srstí, za kterými se budou na každodenní procházce lidé otáčet. Jsou sice známí svým minimálním línáním, ale to neznamená, že nebudou potřebovat vaši péči. Dlouhosrstí jezevčíci vyžadují, abyste se o jejich srst několikrát týdně starali, aby se jim nezacuchala.

Irský setr

U tohoto elegantního plemene honáckých psů máte na výběr z mnoha odstínů zlaté barvy. Irští setři jsou proslulí svou bohatou kaštanovou a mahagonovou srstí. Jejich hedvábná a rovná srst vypadá jako z reklamy. Ale jako správný majitel víte, že pravidelné kartáčování udržuje jejich srst lesklou a nezacuchanou.

Vizsla/Maďarský krátkosrstý ohař

Jedním z nejoblíbenějších zlatých plemen je maďarský krátkosrstý ohař. Díky zrzavým odstínům, které zdobí jejich srst, je těžké je přehlédnout, ať už se nacházejí kdekoli. Jedním z důvodů, proč si tyto psy zamilovat, je to, že jsou také poměrně nenároční na péči. Stačí jim týdenní kartáčování!

Zlatý retrívr

Zlatého retrívra není třeba představovat. Je oblíbený po celém světě a každý ho okamžitě pozná. Ačkoli má toto štěně ve jméně slovo "zlatý", existují i jeho nazlátlé varianty podobné měděné. Bez ohledu na barvu ale počítejte s tím, že se jejich hustá srst musí pravidelně upravovat. Na oplátku za tuto péči získáte věrného a milujícího společníka připraveného být svému majiteli tím nejlepším přítelem na celý život.

Shiba-inu

Shiba-inu se svým liščím vzhledem má ohnivě oranžovo-červenou barvu, která je ideální pro fotky na Instagram. Pokud tedy chcete mít ve svém životě zrzavého psa, tato štěňata stojí za zvážení. Jsou přátelští, aktivní a velmi čistotní psi. Dokonce jsou psi tohoto plemene často přirovnáváni ke kočkám, pokud jde o jejich očistné rituály. Jako majitélé jim můžete pomoct s týdenním kartáčováním, abyste odstranili uvolněné nebo odumřelé chlupy.

Rhodéský ridgeback

Tito psi se vyskytují v mnoha různých barvách, včetně zrzavého odstínu, který je podobný pšenici. Jejich charakteristickým znakem je hřeben chlupů na hřbetě a krátká a lesklá srst, která je nenáročná na údržbu, péče o ni by měla být pro majitele opravdu snadná. Krátkosrstou srst lze několikrát týdně upravovat gumovou rukavicí.