Přesnídávky a pamlsky pro kočky

Jako milovník koček dobře víte, jak těžké je odolat pokušení dopřát svému chlupatému mazlíčkovi pamlsky a chuťovky, které nejsou součástí jeho hlavního denního přídělu.
Detailní záběr tváře kočky
Detailní záběr tváře kočky
Detailní záběr tváře kočky
Milk being poured into bowl

Jistě jste někdy slyšeli rčení, které výraz samolibosti či sebeuspokojení přirovnává k výrazu kočky, která právě slízala smetanu. Traduje se, že kočky mléko milují, skutečnost je však taková, že jejich zažívací ústrojí si nedokáže poradit s laktózou obsaženou v mléce (laktóza je přírodní cukr vyskytující se v mléčných produktech). Řada koček ve skutečnosti po požití kravského mléka dostane průjem.

Speciální mléko pro kočky sice obsahuje mizivé množství laktózy, aby k těmto zažívacím potížím nedocházelo, stejně jako pamlsky je však zdrojem energie navíc. To je třeba brát v úvahu, pokud chcete kočce podávat vyváženou stravu. Pamatujte, že mléko pro kočky není možné používat jako náhražku vody – pokud kočce toto speciální mléko dáváte, měli byste adekvátně snížit její celkový příjem energie.

Pamlsky pro kočky

Pamlsky a sušenky můžete své kočce dávat za odměnu – všichni občas rádi svým huňatým společníkům vyjadřujeme svoji náklonnost tím, že jim dáváme jejich oblíbené pochoutky. Pokud kočce dáváte pamlsky, nezapomeňte jim o stejné množství snížit denní dávku hlavního krmiva. Používejte raději nutričně vyvážené pamlsky, které nenarušují dietní režim vaší kočky. I když se prodávají i speciální pamlsky pro koťata, velmi mladé kočky by je neměly dostávat. Více informací o krmení koťat najdete zde: KRMENÍ KOTĚTE . Ať už je řeč o hlavním krmivu nebo pamlscích, kočka musí mít po celý den přístup k čisté pitné vodě. Další možností je odebrat část granulí z denního přídělu hlavního krmiva a používat je jako pamlsky, zejména pokud kočka dostává speciální krmivo ze zdravotních důvodů nebo za účelem redukce váhy (za těchto okolností kočka skutečné pamlsky většinou nesmí dostávat). Pokud si nejste jistí, poraďte se s veterinářem.

Felix logo

FELIX, jedna z nejprodávanějších značek v České Republice, nabízí široký sortiment pamlsků –

pro více informací klikněte sem: