July 31, 2018

Krmení štěněte

Krmivo, které budete štěněti dávat, je jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících jeho zdraví a celkovou spokojenost. Chcete-li štěněti dopřát co nejlepší start do života, vyberte pro něj vysoce kvalitní výživu, a co nejdříve jej naučte správným návykům v oblasti krmení.

Výcvik týkající se krmení

Výcvik týkající se krmení
 

Dobu krmení je třeba brát jako příležitost k výcviku štěněte. Štěně by se mělo naučit počkat, než mu připravíte krmivo. Máte-li více štěňat, budou nejspíš soupeřit o to, kdo bude jíst jako první. Pokud je naučíte na krmení počkat, omezíte tím i jejich soupeření.

Ke krmení je třeba již od útlého věku štěňat přistupovat zodpovědně. Snažte se nepodlehnout, když štěně žadoní o jídlo. Nemusí to nutně znamenat, že má hlad – pokuste je rozptýlit hrami a poté dejte misku stranou do doby, než bude čas na krmení.

Nejdůležitější je odolat nutkání dávat štěněti jiné jídlo než krmivo, zejména zbytky ze stolu. Lidská strava rozhodně není pro štěňata vhodná.

Velikost porcí
 

Pokud veterinář štěněti nepředepíše jinou dávku krmiva, vždy co nejpřesněji dodržujte doporučené dávkování uvedené na obalu krmiva. Pamatujte, že doporučený denní příděl by měl být rozdělen do tří porcí.

 

Velikost porcí

Suché nebo vlhké krmivo?
 

Štěňata by měla dostávat suché krmivo. Naučí se tak krmivo nehltat a před polknutím ho nejprve rozžvýkat. Štěně však musí mít neustále přístup k misce s vodou, aby se mohlo kdykoliv během dne napít.

Čím krmit štěňata
 

Většina komerčně dostupných krmiv obsahuje veškeré živiny, které štěně potřebuje k tomu, aby dostávalo kompletní a vyváženou stravu. Při výběru krmiva pro své štěně však vždy kontrolujte jeho složení. Ujistěte se, že krmivo obsahuje proteiny a kvalitní obilniny, např. rýži. Sledujte také energetickou hodnotu krmiva a koncentraci minerálních látek v něm obsažených.

Vědecky podložená receptura krmiva PURINA® PRO PLAN® Puppy obsahuje veškeré živiny, které štěňata potřebují ke zdravému růstu. Součástí krmiva je směs OPTISTART®, která obsahuje kolostrum (první mateřské mléko, mlezivo) pro podporu přirozené obranyschopnosti štěněte během prvního roku života.

Více informací o tomto dietním krmivu najdete zde.

 

Podělte se o to se svými přáteli

EmailtwitterFB