Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
S nadšením pro vaše miláčky.
bílé štěně v náručí svého majitele

Oblíbená jména pro fenky pro vaši novou psí přítelkyni

2 min. čtení

Hledáte nejlepší jméno pro fenku? Sestavili jsme seznam nejlepších psích jmen, u kterých si řeknete "to je ono".

Najděte nezapomenutelné jméno pro vaši novou psí holčičku, které se k ní bude dokonale hodit. Ze všech skvělých návrhů, které jsme sepsali, vám určitě jedno z nich padne do oka. Podívejte se sami.

Jména pro fenky / Naše oblíbená jména pro fenky

 1. Maggie
 2. Bella
 3. Coco
 4. Lucy
 5. Molly
 6. Luna
 7. Poppy
 8. Daisy
 9. Abby
 10. Lola

Celebrity a jejich jména pro fenky

Slavné osobnosti a jejich psí přítelkyně mohou být skvělou inspirací pro výběr jména. Podívejte se, jestli by některé z nich nemohlo slušet právě vašemu štěňátku. 

 • Victoria Beckham – Scarlet
 • Ariana Grande – Coco Chanel
 • Paris Hilton – Tinkerbell
 • Hugh Jackman – Mocha

Jména pro fenky, kterým byste se měli vyhnout

Ačkoli pro výběr jména vašeho štěňátka neexistují žádná pravidla, měli byste si být jistí, že pes na váš výběr bude slyšet.

Dlouhá jména pro fenky

Dobré jméno pro psa je obvykle krátké. Cokoli, co má více než dvě slabiky, by mohlo vašeho psa zmást nebo by mohlo být příliš dlouhé na jeho omezenou pozornost. Dobrým tipem je tedy vyhnout se jakýmkoli pomlčkovým nebo dvouslovným jménům. Jména jako Vivienne a Anastasia-Rose se mohou zpočátku zdát jako ideální, ale jednoho dne je budete muset zakřičet přes celý park a najednou zjistíte, že při krocení živelného psa, který si právě hraje na honěnou, vůbec nefungují. 

Jména pro fenky s příliš mnoha souhláskami

Příliš mnoho souhlásek způsobuje, že jména jsou komplikovaá a špatně se vyslovují, zejména při přivolávání psa k sobě. Pro praktické účely je rozhodně Lucy lepší než Lucille a Murphy lepší než McMurphy. 

Jména podobná psím povelům

Vyhněte se výběru psího jména, které zní podobně jako povely, jako je "ne", "sedni" nebo "přines“, jinak na vás bude vaše štěně vysílat spoustu zmatených pohledů. Sed, En, Nell jsou příliš podobná povelům, na které chcete, aby váš pes reagoval bez většího zaváhání. 

Neslušná jména pro fenky

Dalším důležitým pravidlem při pojmenovávání psů je vyhnout se jakémukoli jménu, které by vám nebylo příjemné vykřikovat přes celý park. Kroťte se tedy ve svém humoru, abyste ho veřejně zvládli ustát bez začervenání se. 

Teď, když už znáte všechny potřebné tipy jak vybrat to nejlepší jméno pro vaši fenku, můžete se začít zajímat o to, jak svému štěněti zajistit skvělý start tím, že ho řádně seznámíte s novým domovem a zahradou.